Image
Pełna widownia podczas koncertu w Filharmonii Łódzkiej.

Politechnika Łódzka to miejsce wielu wydarzeń, imprez i działań kulturalnych. Od wielu lat odbywają się u nas koncerty, spotkania z osobistościami ze świata kultury i sztuki, wernisaże, pokazy, projekcje i festiwale.

Studenckie radio Żak, nadające przez całą dobę na częstotliwości 88,8 MHz, działa już ponad 60 lat! To tutaj swoje pierwsze szlify zdobywało wielu znanych dziś w Polsce dziennikarzy radiowych.

Nieco młodszy jest nasz Chór Akademicki, którego występy możemy podziwiać nieprzerwanie od 45 lat. Jest jednym z najlepszych chórów amatorskich w Polsce. Studentów, którzy go tworzą, łączy pasja śpiewania i praca nad repertuarem, w którym znajduje się  muzyka różnych stylów i epok. Część ich bogatego dorobku została wydana na trzech płytach CD.

Image
Ok 40 osobowa Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej na scenie podczas koncertu.

Najmłodszym muzycznym dzieckiem Politechniki jest Akademicka Orkiestra. Działa od 2005 roku, ale już ma na swoim koncie znaczące występy, m.in. zagrała w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W swoim repertuarze ma utwory klasyczne i rozrywkowe, a także muzykę filmową.

Image
Skrzypaczka Kaya Kotarska gra podczas występu na koncercie Muzyka na Politechnice

Dużą popularnością cieszy się również  cykl  Muzyka na Politechnice, który nieprzerwanie od ponad 25 lat gromadzi miłośników muzyki.

Image
Uczestnicy Czwartkowego Forum Kultury. siedzący w rzędzie przeglądają wydawnictwo jubileuszowe.

Wieloletnią tradycję w Politechnice Łódzkiej ma Czwartkowe Forum Kultury". To doskonała okazja do spotkań z wybitnymi twórcami, intrygującymi osobowościami, znanymi i powszechnie cenionymi artystami.

Na Politechnice Łódzkiej działa także Przedsionek Literacki" - miejsce spotkań i rozmów z pisarzami o ich książkach. Spotkania odbywają się w Galerii Biblio-Art, w Bibliotece PŁ.