Image
rectorate building, fot. arch. PŁ
Data dodania 23.06.2022 - 13:14
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka była pierwszą w Polsce uczelnią techniczną, której Komisja Europejska w maju 2016 r. przyznała wyróżnienie HR Excellence in Research. Teraz, po wnikliwej ocenie przedstawicieli KE (17.06), PŁ otrzymała prawo do posługiwania się tym znakiem na kolejne 3 lata, do 17 czerwca 2025.

Image
Naukowcy w białych fartuchach w specjalistycznym laboratorium.
Data dodania 02.06.2022 - 09:57
Kategorie aktualności

Narodowe Centrum Nauki przyznało finansowanie na badania ośmiu projektów realizowanych przez naukowców z Politechniki Łódzkiej. Najwięcej, pięć projektów będzie sfinansowanych z programu  OPUS 22, dwa z  PRELUDIUM BIS 3 oraz jeden z programu SONATA 17.


Image
The winning team a moment after receiving the award, from the left: Filip Izydorczyk, Karolina Zaborowska, Jagoda Gradek, Mateusz Majchrzak and Filip Mazurek
Data dodania 31.05.2022 - 08:16
Kategorie aktualności

Gra "Bzzz! - Together in Power" zwyciężyła w kategorii Best Gameplay konkursu Indie Showcase na międzynarodowej konferencji Game Access Conference odbywającej się  pod koniec maja (27-28.05) w Brnie (Czechy). Zespół DVD Unicorns - studenci informatyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ - rywalizował z projektami gier stworzonych w dużej mierze przez małe i średnie firmy z branży gier wideo.

Image
Prof. Krzysztof Jóźwik, podczas wręczenia dyplomu na UJ.
Data dodania 19.05.2022 - 13:02
Kategorie aktualności

W Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego (18.05) odbyła się gala wręczenia nagród przedstawicielom uczelni, które awansowały w ostatniej edycji Times Higher Education (THE) Impact Rankings. Specjalny dyplom dla Politechniki Łódzkiej za znaczący awans odebrał prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ.

Image
Aleksandra Bednarek z brązowym medalem MŚ w Pływaniu Lodowym, fot. arch. prywatne
Data dodania 18.05.2022 - 11:08
Kategorie aktualności

Kapituła plebiscytu radiowej Czwórki wyłoniła dziesiątkę wyjątkowych osób, które powalczą o tytuł Nieprzeciętnego 2022. Wśród finalistów jest Aleksandra Bednarek, studentka PŁ, która jako pierwsza Polka zdobyła Potrójną Koronę w Pływaniu na wodach otwartych.


Image
prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ
Data dodania 10.05.2022 - 11:02
Kategorie aktualności

Poznaliśmy wyniki tegorocznych konkursów o Nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej, skierowanych do naukowców i doktorantów. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PŁ, 24 maja, do laureatów trafią nagrody o łącznej wartości 110 tys. zł. - Bardzo dziękuję za wszystkie konkursowe zgłoszenia. Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym i zapraszam na uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych i pamiątkowych statuetek - mówi prof. Krzysztof Jóźwik.