Image
Zespół informatyków z PŁ otrzymał Nagrodę Miasta Łodzi, fot. arch. organizatora
Data dodania 18.06.2021 - 13:28
Kategorie aktualności

Zespół informatyków tworzący studia podyplomowe "Nowoczesne aplikacje biznesowe Java/Jakarta EE" został tegorocznym laureatem Nagrody Miasta Łodzi. - Czujemy się zaszczyceni, to podsumowanie wieloletniego okresu tworzenia studiów podyplomowych i innych form kształcenia we współpracy z firmami branży ICT  z regionu łódzkiego - mówił dr inż. Roman Krasiukianis z Instytutu Informatyki PŁ, odbierając nagrodę.

 

Image
W laboratorium PŁ: dr hab. inż. Joanna Berłowska, prof PŁ i dr hab. inż. Piotr Dziugan, prof. PŁ/fot. Jacek Szabela
Data dodania 14.06.2021 - 11:32
Kategorie aktualności

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej wspólnie z Krajową Spółką Cukrową, otrzymali z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 19 mln zł na opracowanie innowacyjnego procesu suszenia wysłodków wykorzystującego ciepło odpadowe oraz otrzymywanie funkcjonalnych komponentów paszowych, w ramach cyrkularnej gospodarki cukrowni.

 

Image
Paweł Czapski ubrany na sportowo na tarasie widokowym wysoko w górach. W tle ośnieżone góry i bezchmurne niebo.
Data dodania 10.06.2021 - 11:34
Kategorie aktualności

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła listę laureatów tegorocznego programu START -  100 najzdolniejszych młodych naukowców. Wśród najlepszych badaczy znalazł się Paweł Czapski doktorant na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej.

 

Image
Duże niebieskie podium i laureaci Akademickich Mistrzostw Polski  w karate olimpijskim: centalnie siedzi trener z pucharem, w drugim rzędzie dwie zawodniczki w białych strojach i pięciu zawodników z medalami na szyjach.  W tle biało-czerwona ścianka reklamowa z napisem Akademickie Mistrzostwa Polski i logotypami sponsorów.
Data dodania 31.05.2021 - 15:01
Kategorie aktualności

Reprezentacja Politechniki Łódzkiej zdobyła 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale na zakończonych we Wrocławiu, w niedzielę (30.05), Akademickich Mistrzostwach Polski w karate olimpijskim. Nasi studenci byli najlepsi zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna kobiet w składzie: Julia Komorowska (Wydział Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej - FTiMS) i Kinga Harast (Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji - IFE).

 

Image
Zdjęcie portretowe: prof. Jan Awrejcewicz w szarym garniturze, łososiowej koszuli i krawacie na jasnej ścianie.
Data dodania 28.05.2021 - 12:56
Kategorie aktualności

Rumuński Politechniczny Uniwersytet w Timişoarze (PUT) nadał (28.05) tytuł doktora honoris causa profesorowi Janowi Awrejcewiczowi, wybitnemu mechanikowi, kierownikowi Katedry Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. To już siódmy honorowy tytuł, jaki otrzymał Profesor w swojej karierze naukowej.

 

Image
Kampus Politechniki Łódzkiej, fot. arch. PŁ
Data dodania 28.05.2021 - 10:03
Kategorie aktualności

Opublikowano wyniki jednego z najbardziej prestiżowych i najważniejszych rankingów światowych - Global Ranking of Academic Subjects (GRAS). Politechnika Łódzka, po raz kolejny, została wysoko sklasyfikowana w dwóch dyscyplinach – mechanika (Mechanical Engineering) oraz biotechnologia (Biotechnology).

 

Image
Zdjęcie portretowe: prof. Katarzyna Pernal stoi w niebieskiej koszuli na tle jasnej ściany.
Data dodania 27.05.2021 - 09:28
Kategorie aktualności

Badania prowadzone przez prof. Katarzynę Pernal z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTIMS) są bardzo wysoko cenione przez środowisko naukowe. Ostatnio została zaproszona do napisania artykułu w renomowanym czasopiśmie NRC o postępach w chemii i fizyce obliczeniowej. Jest także nominowana do Nagrody Heisiga nazwanej "małym noblem".

 

Image
Podium i blisko 30 laureatów Akademickich Mistrzostw Polski  w lekkiej atletyce z rękoma podniesionymi z radości w górze. Część osób trzyma medale i puchary. W tle biała ścianka reklamowa z czerwonymi napisami Akademickie Mistrzostwa Polski.
Data dodania 25.05.2021 - 12:11
Kategorie aktualności

Na zakończonych w Bielsku-Białej (23.05) Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, reprezentanci PŁ - zarówno studentki, jak i studenci - zdobyli srebrne medale w klasyfikacjach zespołowych, wśród uczelni technicznych. Mężczyźni w klasyfikacji generalnej uplasowali się na bardzo wysokiej, drugiej pozycji, ulegając jedynie studentom Politechniki Gdańskiej, a kobiety zajęły 8. miejsce.

 

Image
dr inż. Adam_Rylski z PŁ, fot. arch. prywatne
Data dodania 20.05.2021 - 08:42
Kategorie aktualności

Finał kolejnej 27. edycji ogólnopolskiego plebiscytu o tytuł Złotego Inżyniera organizowany przez Przegląd Techniczny, przyniósł dobrą wiadomość dla PŁ. Dr inż. Adam Rylski z Wydziału Mechanicznego został laureatem w kategorii Innowacje i uzyskał tytuł Srebrnego Inżyniera.