Image
Spotkanie biznesowe. Biały stół z kolorowymi kartkami i widocznymi trzema parami dłoni.
Data dodania 28.09.2021 - 11:16
Kategorie aktualności

Finał XXXV edycji „Konkursu na najlepszą pracę magisterską w Politechnice Łódzkiej”, organizowanego przez Łódzką Radę Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego - Naczelnej Organizacji Technicznej oraz Radę Uczelnianą FSNT NOT w Politechnice Łódzkiej, wyłonił tegorocznych laureatów.


Image
prof. Magdalena Grębosz-Krawczyk z PŁ, fot. arch. prywatne
Data dodania 06.09.2021 - 13:31
Kategorie aktualności

Prezydent RP Andrzej Duda, 27 lipca, nadał tytuł naukowy profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości dr hab. Magdalenie Grębosz - Krawczyk z Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ. Naukowczyni dołączyła do grupy najmłodszych profesorów na PŁ.


Image
Wejście do Rektoratu PŁ
Data dodania 25.08.2021 - 08:54
Kategorie aktualności

Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk inżynieryjno-technicznych dr hab. inż. Dorocie Kręgiel z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz dr. hab. inż. Marcinowi Janickiemu z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.

Image
Fasada, nowoczesnego, dwukondygnacyjnego budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego: parter ceglany, częściowo porośnięty zielonymi pnączami, piętro całkowicie przeszklone, niebieskie.
Data dodania 06.08.2021 - 10:09
Kategorie aktualności

Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ z sukcesem aplikowało do programu Welcome to Poland, realizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej i pozyskało prawie 400 tys. zł na działania wspierające internacjonalizację uczelni. O dofinansowanie w NAWIE starało się aż 181 projektów, z czego do realizacji wybranych zostało zaledwie 39, w tym nasz politechniczny.


Image
Uśmiechnięty Kajetan Duszyński w białym polo stoi obok roll-upu z reklamą PŁ: na górze logotyp PŁ, poniżej napis: Studiuj z pasją. Politechnika Łódzka.
Data dodania 02.08.2021 - 12:28
Kategorie aktualności

- Trudno opisać radość społeczności akademickiej Politechniki Łódzkiej ze złotego medalu olimpijskiego sztafety mieszanej 4x400 m na Olimpiadzie w Tokio, w której finiszował Kajetan Duszyński, doktorant w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ. To młody człowiek z wielką pasją sportową i naukową. Jestem niezwykle dumny z sukcesu naszego doktoranta. Cieszę się, że zdecydował się rozwijać swoją pasję i karierę w Politechnice Łódzkiej, uczelni zapewniającej doskonałe perspektywy dla utalentowanych osób z dużym potencjałem naukowym ­- powiedział rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, komentując wielki sukces Polski.


Image
Data dodania 30.07.2021 - 14:28
Kategorie aktualności

Urząd Patentowy RP opublikował roczny raport za 2020 r. Politechnika Łódzka awansowała o jedno miejsce w rankingu, według liczby udzielonych patentów zgłaszanych do ochrony przez krajowe i zagraniczne podmioty. Tym samym zajęła drugie miejsce z liczbą 73 otrzymanych patentów.


Image
Na zdj. autorki rozwiązania trzymają jadalne opakowania wykonane zgodnie z opracowaną technologią. Od lewej: mgr inż. Joanna Grzelczyk, dr inż. Joanna Oracz oraz dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka
Data dodania 27.07.2021 - 09:47
Kategorie aktualności

Zdaniem badaczek z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ, większość z odpadów surowców roślinnych nadal może stanowić interesujący półprodukt o ciekawym składzie odżywczym. Przy wykorzystaniu poprodukcyjnych wytłoków roślinnych opracowały innowacyjne rozwiązanie - jadalne opakowania.


Image
Dr inż. Adam Rylski w niebieskiej koszuli z krótkim rękawie w laboratorium, przy srebrnej maszynie.
Data dodania 12.07.2021 - 14:28
Kategorie aktualności

Dr inż. Adam Rylski z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej został prezesem Zarządu Łódzkiej Rady Federacji SNT-NOT. W dorobku naukowym posiada mnóstwo patentów i wynalazków, za które był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych wystawach i konkursach.

Image
dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ i prof. Rotta stoją na tle ścianki z logami nagrody Uczelnia liderów. Prorektor trzyma statuetkę, prof. Rotta certyfikat w srebrnej ramce.
Data dodania 05.07.2021 - 09:59
Kategorie aktualności

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja PRC przyznały Politechnice Łódzkiej Certyfikat i Znak Jakości „Uczelnia Liderów”. Dodatkowo, rektor PŁ  - prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał nagrodę Aurea Praxis za szczególne, osobiste zaangażowanie w rozwój i promowanie idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej.  


Image
Pięciu, elegancko ubranych laureatów stypendiów Santandera prezentuje symboliczne dyplomy. Pierwszy z lewej JM Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik. W tle bordowa ścianka z białym logotypem Politechniki Łódzkiej.
Data dodania 29.06.2021 - 12:07
Kategorie aktualności

W tym roku po raz pierwszy Fundacja Politechniki Łódzkiej, w ramach wsparcia rozwoju studentów PŁ, wspólnie z Grupą Santander zorganizowała konkurs na Nagrody Santander Universidades dla studentów Politechniki Łódzkiej. Otrzymało je 5 studentów wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami w działalności uczelnianej lub pozauczelnianej za ostatnie 12 miesięcy.

Image
Na scenie stoi pięć osób: czterech mężczyzn w garniturach i jedna kobieta. W środku rektor PŁ trzyma pamiątkowy dyplom.
Data dodania 22.06.2021 - 10:28
Kategorie aktualności

W tegorocznym rankingu szkół wyższych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Politechnika Łódzka niezmiennie znajduje się w gronie najlepszych.  Wśród uczelni technicznych PŁ uplasowała się na 5. miejscu, a wśród akademickich uczelni utrzymała wysokie 8. miejsce.