Politechnika Łódzka zajęła 5. miejsce wśród uczelni technicznych (awans z 6.) oraz 8. wśród uczelni akademickich (awans z 9.) w zestawieniu przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
Politechnika Łódzka zajęła 5. miejsce wśród uczelni technicznych (awans z 6.) oraz 8. wśród uczelni akademickich (awans z 9.) w zestawieniu przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
Studenci Politechniki Łódzkiej po raz kolejny udowodnili, że pasja, determinacja oraz systematyczna praca prowadzą do znakomitych wyników. Zawodom lekkoatletycznym rozegranym między 12 a 14.06.2026 w Gdańsku towarzyszyły niesamowite emocje, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Drużyna Lodz Solar Team zdobyła 3. miejsce w dwóch kategoriach na międzynarodowych zawodach pojazdów solarnych we Francji.
"Za całokształt działalności i wybitny wkład w rozwój metod matematycznych służących do optymalizacji różnych terapii przeciwnowotworowych, szczególnie tych związanych z lekoopornością czy chemioterapią metronomiczną" - to fragment uzasadnienia Nagrody przyznanej prof. Urszuli Ledzewicz z Instytutu Matematyki PŁ.
Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej zdobył prestiżową, międzynarodową akredytację CEEMAN International Quality Accreditation (CEEMAN IQA). Przyznane na sześć lat wyróżnienie potwierdza najwyższą jakość kształcenia, innowacyjność oraz silne powiązanie działalności dydaktycznej z praktyką gospodarczą. To również dowód dynamicznego rozwoju Wydziału na arenie międzynarodowej.
Weronika Wiechno, Amelia Wiaderna i Jan Pilarski - to studenci Politechniki Łódzkiej, którzy otrzymali stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego na rok akademicki 2025/2026.
Trzy projekty z udziałem naukowców z Politechniki Łódzkiej znalazły się w gronie czterech przedsięwzięć rekomendowanych do finansowania w trzeciej edycji programu M-ERA.NET 3, potwierdzając silną pozycję uczelni w europejskich badaniach nad zaawansowanymi materiałami i technologiami przyszłości.
Prof. Tomasz Kapitaniak, prof. Grzegorz Kudra oraz zespół prof. Leszka Podsędkowskiego - to laureaci Nagród Ministra Nauki. Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie 20 lutego.
Prof. Stanisław Bielecki – wybitny naukowiec oraz rektor Politechniki Łódzkiej w latach 2008–2016 – został powołany na Ambasadora World Bioeconomy Association (WBA) na Polskę i Kraje Bałtyckie. Nominacja ta stanowi istotne międzynarodowe wyróżnienie oraz potwierdzenie jego wybitnego dorobku naukowego i wieloletniego zaangażowania w rozwój biotechnologii przemysłowej oraz biogospodarki.
Prof. Sławomir Wiak, były rektor Politechniki Łódzkiej, będzie kontynuował swoją pracę w Komitecie Monitorującym program Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich 2021–2027. Został ponownie wskazany do tego grona przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) jako reprezentant środowiska naukowego.
Z dumą przekazujemy informacje, że Agata Skalska z Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej zdobyła złoty medal na Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w narciarstwie i snowboardzie odbywających się 8 stycznia 2026 r na stoku GrapaSki w Poroninie.
Poznaliśmy wyniki konkursów Narodowego Centrum Nauki: Preludium 24 oraz Sonata 29. Wśród laureatów znajduje się dziewięcioro badaczek i badaczy Politechniki Łódzkiej.
Sześcioro naukowców z Politechniki Łódzkiej otrzymało granty Miniatura 9 w ostatnim ich rozdaniu. W tym roku z naszej uczelni złożono 29 wniosków o wartości 1 173 784 zł. Narodowe Centrum Nauki przyznało PŁ 10 grantów na łączną kwotę 385 902 zł.
Politechnika Łódzka otrzymała 700 000 zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na promocję oferty kształcenia. Skierowane do młodych mieszkańców regionu działania będą realizowane w kampanii "Kosmos możliwości".
Gleaming Geckos, drużyna studentów z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej zajęła pierwsze miejsce na Mistrzostwach w projektowaniu gier komputerowych - Cyberiada. Finał odbył się w Łodzi w ramach CD-Action Expo.