Image
Grupa dziesięciu osób na tle kolorowego banneru konferencji
Data dodania
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka znalazła się w gronie sygnatariuszy listu intencyjnego dotyczącego polsko-włoskiej współpracy w zakresie energetyki jądrowej. Dokument został podpisany 23 czerwca 2026 r. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej podczas International Construction Business Meeting (ICBM) – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych współpracy gospodarczej, inwestycjom infrastrukturalnym i rozwojowi nowoczesnych technologii.

Image
sześciu mężczyzn pozujących w rzędzie na tle banneru  i flagi UE
Data dodania
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka wraz z grupą polskich wyższych uczelni będzie współtworzyć Międzyuczelniane Centrum Ekosystemu Kosmicznego, którego celem będzie integracja wyższych uczelni, jednostek naukowych, instytutów badawczych, instytucji administracji publicznej oraz podmiotów gospodarczych sektora kosmicznego. 

Image
XIX-wieczna Willa Józefa Richtera, obecnie siedziba rektoratu PŁ
Data dodania
Kategorie aktualności

We wtorek, 23.06.2026 r o godzinie 13:00 w Rektoracie Politechniki Łódzkiej zostanie wręczona wspólna nagroda Rektora Politechniki Łódzkiej oraz Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za za najlepszą oryginalną publikację naukową roku 2025.

Image
Grupa osób na scenie pozująca z nagrodami
Data dodania
Kategorie aktualności

Innowacyjne projekty, sukcesy naukowe, działalność społeczna, osiągnięcia sportowe i artystyczne – to właśnie one zostały nagrodzone w świetle reflektorów podczas Gali Aktywności Środowiska Studenckiego Politechniki Łódzkiej, która odbyła się 19 czerwca.

Image
dwie osoby z okularami VR
Data dodania
Kategorie aktualności

W czwartek, 25 czerwca 2026 roku, rozpocznie się finał 18. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych – ZTGK 2026. Wydarzenie organizowane jest przez Politechnikę Łódzką we współpracy z licznymi sponsorami, partnerami i przedstawicielami branży kreatywnej, a Miasto Łódź pełni rolę „Miasta Gospodarza” wydarzenia. 

Image
Grupa sób pozujących do zdjcia z nagrodami
Data dodania
Kategorie aktualności

Mentoring, rozwój talentów i partnerstwo z biznesem były głównymi tematami gali zorganizowanej 17 czerwca w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Podczas wydarzenia podsumowano II edycję programu „Siła Wspólnoty”, łączącego studentów z absolwentami uczelni oraz ogłoszono wyniki konkursu na „Najlepszego Pracodawcę województwa łódzkiego według studentów PŁ 2025”.