Politechnika Łódzka znalazła się w gronie sygnatariuszy listu intencyjnego dotyczącego polsko-włoskiej współpracy w zakresie energetyki jądrowej. Dokument został podpisany 23 czerwca 2026 r. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej podczas International Construction Business Meeting (ICBM) – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych współpracy gospodarczej, inwestycjom infrastrukturalnym i rozwojowi nowoczesnych technologii.