Image
Zawody w pływaniu, fot. PZP
Data dodania 01.06.2023 - 12:56
Kategorie aktualności

Przed nami ostatnie zawody Arena Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu w sezonie 2022/23. Gospodarzem wielkiego finału prestiżowego cyklu, który zaplanowano od 2-4 czerwca, będzie Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej.

Image
Troje laborantów w białych fartuchach siedzi przy mikroskopie.
Data dodania 08.05.2023 - 12:41
Kategorie aktualności

Już po raz szósty odbędzie się na Politechnice Łódzkiej spotkanie z cyklu Zawód naukowiec, skierowane dla wszystkich w wieku 13+, w tym również dla osób dorosłych. Zapraszamy 3 czerwca (sobota) godz. 11:00 na Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Image
Plakat do wystawy fotografii studentów PŁ i Filmówki
Data dodania 02.06.2023 - 13:53
Kategorie aktualności

Galeria Biblio-Art w Bibliotece Politechniki Łódzkiej zaprasza na wystawę fotografii "Nadzieja". To wspólna inicjatywa pokazania prac studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT. Otwarcie odbędzie się 5 czerwca o godz. 15.30.

Image
Data dodania 31.05.2023 - 08:52
Kategorie aktualności

Zakończył się etap zgłaszania i opiniowania pomysłów do tegorocznej edycji projektu „Idea Box – pomysły pracowników i studentów na rzecz rozwoju PŁ”, którego celem jest poprawa warunków pracy i studiowania w uczelni. Budżet na zgłoszone pomysły w bieżącym roku wynosi 100 tys. zł.

Image
Weronika Majchrzak na Politechnice Łódzkiej (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl)
Data dodania 30.05.2023 - 15:23
Kategorie aktualności

- Jednym z elementów edukacji jest popularyzacja zdobytej wiedzy przy użyciu social mediów. Głównie skupiam się na młodych odbiorcach, chcę zainspirować ich do samorozwoju i być może przyszłej kariery naukowej – mówi Weronika Majchrzak, doktorantka w Katedrze Biotechnologii Środowiskowej na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności, która sama warzy piwo i w mediach społecznościowych edukuje innych. W wywiadzie opowiada o swoich naukowych pasjach i o tym, jak działalność w Kole Naukowym Kollaps wpłynęła na jej rozwój osobisty i zawodowy.

Image
Grafika promująca 3. Kongres Regeneracji Miast
Data dodania 19.05.2023 - 10:12
Kategorie aktualności

Zapraszamy do udziału w III Kongresie Regeneracja Miast, który odbędzie się 30-31 maja w Łodzi, pod patronatem Politechniki Łódzkiej. To wyjątkowe i pionierskie wydarzenie, które porusza tematykę regeneracji i zrównoważonego rozwoju miast.

Image
Wiceminister Finansów dr hab. Sebastian Skuza, fot. Ministerstwo Finansów
Data dodania 26.05.2023 - 08:07
Kategorie aktualności

- Przywilej bycia częścią społeczności akademickiej daje nam możliwość udziału we wszystkich aspektach życia społecznego na każdym poziomie, także w obszarze funkcjonowania naszego kraju - mówi rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik i zaprasza na wykład dra hab. Sebastiana Skuzy Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów. 

Image
Przedstawiciele władz PŁ przy pomniku Fabrykanta, fot. Jacek Szabela
Data dodania 25.05.2023 - 10:22
Kategorie aktualności

Społeczność akademicka Politechniki Łódzkiej jest bardzo dumna z tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2023, który otrzymał dąb Fabrykant rosnący w Parku im. bp. Klepacza na terenie kampusu PŁ. Postanowiła upamiętnić to osiągnięcie i ufundowała mu pomnik z pamiątkową płytą informującą o jego sukcesach.