Image
Studenci informatyki na PŁ od lewej - Wiktor Kania, Ewa Kłapcińska i Mateusz Groblewski
Data dodania 09.04.2021 - 11:46
Kategorie aktualności

Studenci III roku informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej w składzie: Ewa Kłapcińska, Wiktor Kania oraz Mateusz Groblewski zaprezentowali przygotowaną przez siebie aplikację FriML na międzynarodowym konkursie studenckich prac naukowych Black Sea Science 2021 i zdobyli 1. miejsce.

Wirtualny Dzień Otwarty
Data dodania 08.04.2021 - 16:16
Kategorie aktualności

We wtorek, 20 kwietnia, zapraszamy na  drugi w histori Politechniki Łódzkiej - Wirtualny Dzień Otwarty, podczas którego spotkamy się z uczniami szkół średnich na fb Politechniki Łódzkiej, fb Rekrutacji PŁ i na kanale You Tube, a także na stronach: www.p.lodz.pl i www.rekrutacja.p.lodz.pl.

Monika Bartczak doktorantka na PŁ, fot. arch. prywatne
Data dodania 08.04.2021 - 09:58
Kategorie aktualności

Studentka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ pracuje nad metodą lingwistyczną baz danych, znajdującej zastosowanie w cyberbezpieczeństwie, medycynie, handlu.
Wraz z prof. Adamem Niewiadomskim jest współautorką artykułu wydanego w czasopiśmie naukowym Journal of Applied Computer Science. Została również laureatką konkursu o stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia.

Zaproszenie na Konferencję Zastosowań Matematyki MathUp
Data dodania 06.04.2021 - 15:25
Kategorie aktualności

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w trzeciej Konferencji Zastosowań Matematyki MathUp, która już drugi raz z rzędu odbędzie się Politechnice Łódzkiej - online. W terminie od 12 do 14 kwietnia zaplanowano trzy sesje webinarowe rozpoczynające się o godzinie 16., w trakcie których studenci opowiedzą, gdzie i dlaczego potrzebna jest matematyka.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ, fot. Jacek Szabela
Data dodania 30.03.2021 - 10:39
Kategorie aktualności

Zwiększenie interakcji i relacji między wykładowcą a studentem, a także podniesienie motywacji podczas kształcenia online, to główne założenia projektu, który otrzymał 300 tysięcy euro dofinansowania. To najwyższa kwota przyznana w rozstrzygniętym konkursie programu Erasmus+ .

prof. Izabella Krucińska, PŁ
Data dodania 29.03.2021 - 11:13
Kategorie aktualności

W rankingu Polskiego Radia "INNOWACJE 2021", promującym nowatorskie projekty, produkty i usługi opracowane przez uczelnie i firmy, drugie miejsce w kategorii najlepsze rozwiązanie ekologiczne zajęły biodegradowalne maseczki z PŁ.

Baza Xors na Księżycu zaprojektowana przez zespół Innspace
Data dodania 25.03.2021 - 13:49
Kategorie aktualności

Aleksandra Wilczyńska rozpoczęła studia na informatyce, ale od dziecka pasjonuje ją kosmos. Wraz z grupą studentów z zespołu Innspace stworzyła projekt bazy na Księżycu, który zajął 4. miejsce w międzynarodowym konkursie Moon Base Deisgn Contest zorganizowanym przez stowarzyszenie Moon Society z USA.

dr inż. Hubert Antolak, PŁ
Data dodania 25.03.2021 - 08:26
Kategorie aktualności

Technologia żywności i żywienia to bardzo rozległa dziedzina, a efekty prac badawczych w jej ramach poprawiają jakość życia wszystkich konsumentów. Dr inż. Hubert Antolak z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności zajmuje się wykorzystaniem mikroorganizmów w produkcji bezalkoholowych napojów fermentowanych. Prowadzi również badania zmierzające do zapobiegania ich mikrobiologicznym zanieczyszczeniom. Jest laureatem m.in. nagrody naukowej Wydziału IV Nauk Technicznych PAN za pracę doktorską „Bakterie Asaia spp. jako nowe zanieczyszczenie napojów funkcjonalnych” oraz 8 artykułów związanych tematycznie z tą rozprawą.

prof. J.Banasiak na tle masywu Uhuru Peak (Kilimandżaro), fot. arch. prywatne
Data dodania 22.03.2021 - 11:43
Kategorie aktualności

Prof. Jacek Banasiak - absolwent matematyki na PŁ (1981 r.) na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej (obecnie FTIMS). Głównym obszarem jego zainteresowań naukowych jest teoria równań różniczkowych. Od wielu lat znajduje się w światowej czołówce specjalistów z tej dziedziny.

Yapa 2021 fot. Mateusz Kibler
Data dodania 22.03.2021 - 10:52
Kategorie aktualności

Za nami kolejna edycja najstarszego łódzkiego festiwalu i jednego z największych przeglądów piosenki turystycznej w Polsce.  Po raz drugi sympatycy YAPY spotkali się w sieci. Ze wstępnych statystyk wynika, że tegoroczną edycję obejrzało ponad 13 tysięcy osób z całej Polski.