prof. Przemysław Data z Wydziału Chemicznego PŁ w laboratorium, fot. arch. prywatne
Data dodania 02.07.2024 - 13:30

Rozstrzygnięcie europejskiego konkursu MSCA Staff Exchanges 2023 okazało się bardzo korzystne dla Politechniki Łódzkiej. Prof. Przemysław Data z Katedry Fizyki Molekularnej będzie koordynował projekt Green Horizon on Organic Semiconductor Technologies - GHOST. Wartość projektu to prawie 1,5 mln euro z programu Horyzont Europa.

Laureci konkursu Eureka!GDP - odkrywamy polskie wynalazki, fot. Wojciech Górski, DGP
Data dodania 28.06.2024 - 09:57

Wynalazek zgłoszony przez zespół badawczy pod kierunkiem dr hab. inż. Anny Marzec, prof. PŁ na Wydziale Chemicznym został nagrodzony i zajął 2. miejsce w XI edycji konkursu "EUREKA! DGP 2024 - odkrywamy polskie wynalazki", organizowanego przez Dziennik Gazety Prawnej.

dr Monika Witkowska podczas uroczystości wręczenia dyplomu (15.05), fot Tomasz Wochna
Data dodania 27.06.2024 - 08:53

- Zagraniczne ewaluacje efektów programu "Doktorat wdrożeniowy" udowadniają, że przedsiębiorstwa, które uczestniczyły w programie, wykazują wyższą aktywność patentową i szybciej zwiększają zatrudnienie w porównaniu z podobnymi przedsiębiorstwami - mówi dr Monika Witkowska, autorka pracy doktorskiej "Stabilność wody termalnej oraz wykorzystanie jako podstawowego surowca do produkcji dermokosmetyków" – kolejnego tematu z cyklu "Doktoraty wdrożeniowe z PŁ odpowiedzią na potrzeby firm". Promotorem pracy był prof. Krzysztof Śmigielski, promotorem pomocniczym dr inż. Magdalena Sikora, oboje z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Grafika promująca 16. konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych
Data dodania 25.06.2024 - 08:43

Studenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski spotkają się w Łodzi, aby zaprezentować autorskie prototypy gier i środowisk wirtualnych oraz prace artystyczne podczas 16. edycji ogólnopolskiego Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Finał wydarzenia odbędzie się 27-28 czerwca w Hali EXPO (al. Politechniki 4). Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

troje studentów siedzi przy stole, pijąc kawę i rozmawiając. Na stole leżą książki.
Data dodania 27.06.2024 - 11:52

W ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 pt. „Kształcenie na potrzeby gospodarki”, Politechnika Łódzka zdobyła czwartą co do wielkości kwotę dofinansowania – aż 20 milionów złotych. To kolejny sukces naszej uczelni, który umożliwi wprowadzenie istotnych zmian w ofercie edukacyjnej.

Professor Katarzyna Grabowska, the grant coordinator
Data dodania 25.06.2024 - 08:46

Nowatorskie narzędzia informatyczne dla gospodarki obiegu zamkniętego w przemyśle tekstylnym: wspieranie równowagi i efektywności zasobów - na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ rozpoczyna się projekt AIdesignTEX.

Zdjęcie portretowe: prof. Krzysztof Jóźwik
Data dodania 20.06.2024 - 19:21

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) kadencji 2024-2028.

prof. Jacek Moll doktorem honoris causa PŁ, fot. Marcin Szmidt
Data dodania 18.06.2024 - 13:40

Jeden z twórców kardiochirurgii dziecięcej w Polsce, człowiek cieszący się ogromnym szacunkiem wśród medyków i pacjentów, profesor nauk medycznych i inżynier mechanik - prof. Jacek Moll otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej. Fotorelacja z wydarzenia.