Image
Władze Komitetu, od lewej: prof. Szymon Cyfert, prof. Ewa Stańczyk-Hugiet, prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, prof. Piotr Wachowiak, prof. Wojciech Dyduch
Data dodania 19.04.2024 - 14:10
Kategorie aktualności

Prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ została jednomyślnie wybrana Przewodniczącą Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2024-2027. Pani Profesor jest pierwszą kobietą, której powierzono tę funkcję.

Image
Budynek Wydziału Technologii materiałowych i Wzornictwa Tekstykiów, fot. arch. PŁ
Data dodania 17.04.2024 - 14:37
Kategorie aktualności

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ od lat organizuje Ogólnopolskie Seminarium TEXTIL. To forma Dnia Otwartego Wydziału skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy interesują się modą, odzieżą oraz tematami włókienniczymi.  W tym roku wydarzenie zaplanowano na 18 kwietnia.

Image
Zespół naukowo-wdrożeniowy z PŁ  z dyplomem i statuetką, arch. Ł.K.
Data dodania 17.04.2024 - 08:21
Kategorie aktualności

Podczas inauguracji XXIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki (15.04) w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przyznano, po raz kolejny, statuetki Łódzkie Eureka 2023. W tym roku nagrodzono cztery zespoły z różnych łódzkich uczelni publicznych. W kategorii Technika wyróżnienie otrzymał zespół naukowo-wdrożeniowy z Politechniki Łódzkiej.

Image
Budynek Wydziału BAIŚ
Data dodania 15.04.2024 - 11:20
Kategorie aktualności

Tegoroczne obchody Dnia Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska będę nieco inne niż poprzednie.  - Z różnych przyczyn niezależnych od nas, musieliśmy zrezygnować z organizacji dotychczasowego Dnia Cegły czyli Dnia Wydziału, ale pozostawiliśmy to co najlepsze i dodaliśmy jeszcze więcej atrakcji - informują studenci z Wydziałowego Samorządu i zapraszają 17 kwietnia na wydarzenie.

Image
AMP w aerobiku sportowym odbyły się w Zatoce Sportu PŁ, fot. Łukasz Szeląg
Data dodania 15.04.2024 - 13:39
Kategorie aktualności

Najważniejsza impreza organizowana w tym roku przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej - Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym, odbyła się po raz kolejny w budynku Zatoki Sportu i ponownie ekipa PŁ zdobyła mnóstwo medali. Nasza reprezentacja zakończyła rywalizację na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej i zajęła 1. lokatę w klasyfikacji uczelni technicznych.

Image
Dr inż. Paulina Gątarek
Data dodania 12.04.2024 - 10:20
Kategorie aktualności

Dr inż. Paulina Gątarek z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej została wyróżniona przez Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, otrzymując nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny chemii analitycznej.

Image
dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, prof. PŁ
Data dodania 12.04.2024 - 08:09

Inspirowanie jest niezwykle ważne w pracy naukowej. Zarówno w kontekście prowadzenia badań naukowych, jak i dzielenia się swoją wiedzą. To jeden z celów spotkań z cyklu „Zawód naukowiec” organizowanych przez dr hab. Katarzynę Szymańską-Dębowską, prof. PŁ z Instytutu Matematyki. 20 kwietnia odbędzie się już dziesiąte takie spotkanie.

Image
prof. Elźbieta Stobicka z PŁ, fot. arch. prywatne
Data dodania 11.04.2024 - 12:16
Kategorie aktualności

Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ ma nową Panią profesor. Dr hab. inż. Elżbieta Sobiecka, dyrektor Instytutu Surowców Naturalnych i Kosmetyków otrzymała tytuł profesora nauk inżynieryjno - technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, nadany (18.03) przez Prezydenta RP.