budynek Alchemium
Data dodania 01.09.2021 - 08:13
Kategorie aktualności

Władze Politechniki Łódzkiej zapraszają na dwie uroczystości ważne dla środowiska akademickiego. W piątek, 17 września, o g. 10.00 nastąpi oficjalne otwarcie nowego gmachu Wydziału Chemicznego, Alchemium – magia chemii jutra oraz nadanie głównej auli tego budynku imienia prof. Tadeusza Paryjczaka, a o godz. 12.00 rozpocznie się uroczyste posiedzenie Senatu PŁ, podczas którego prof. Klaus Müllen odbierze tytuł doktora honoris causa.

Image
dr hab.inż. Agnieszka Ruppert, dyrektor Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej, fot. arch. prywatne
Data dodania 15.09.2021 - 14:37
Kategorie aktualności

Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska (ISD) PŁ działa od 2 lat, kształcąc w języku angielskim studentów z całego świata. Społeczność ISD stanowi około 200 młodych naukowców realizujących prace doktorskie w formule standardowej, wdrożeniowej oraz projektowej. O działalności IDS mówi jej dyrektor, dr hab. inż. Agnieszka Ruppert, prof. PŁ.

Image
Eagle Two - elektryczny samochód zespołu Lodz Solar Team o nowoczesnym designie w kolorze zielonym na tle widzów i ceglanej zabudowy.
Data dodania 10.09.2021 - 09:19
Kategorie aktualności

Zespół studentów Politechniki Łódzkiej - Lodz Solar Team - działający przy Instytucie Maszyn Przepływowych, zaprezentował (10.09) w Monopolis najnowszą odsłonę pojazdu elektrycznego - Eagle Two. Za kilka dni, 18 września, samochód wystartuje w Belgii na międzynarodowych zawodach.

prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ fot. arch. PŁ
Data dodania 07.09.2021 - 10:15
Kategorie aktualności

Projekt "Budowanie doskonałości PŁ" znalazł się w Katalogu Dobrych Praktyk Społecznej Odpowiedzialności Uczelni 2021 r., przygotowywanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. W publikacji znajdą się najlepsze praktyki wdrażane przez polskie uczelnie w obszarach społecznej odpowiedzialności.

prof. Magdalena Grębosz-Krawczyk z PŁ, fot. arch. prywatne
Data dodania 06.09.2021 - 13:31
Kategorie aktualności

Prezydent RP Andrzej Duda, 27 lipca, nadał tytuł naukowy profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości dr hab. Magdalenie Grębosz - Krawczyk z Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ. Naukowczyni dołączyła do grupy najmłodszych profesorów na PŁ.

Pracownia S3D-vnLAB w łódzkiej filmówce, fot. arch PŁ
Data dodania 06.09.2021 - 08:12
Kategorie aktualności

Studenci informatyki stosowanej na Politechnice Łódzkiej ze specjalności grafika komputerowa i multimedia będą, wspólnie z Zespołem Pracowni S3D-vnLAB z łódzkiej filmówki, realizować stereoskopowy film w technice lalkowej z użyciem wirtualnej scenografii.

Image
dr Dariusz Koperczak w szarym garniturze stoi na tle przestrzeni w nowoczesnym gmachu
Data dodania 31.08.2021 - 15:28
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka realizuje wart ponad 15 000 000 zł projekt zwiększający dostępność uczelni dla studentów i pracowników. Trwający proces zmian organizacyjnych i architektonicznych przełoży się na podniesienie kompetencji kadry PŁ, dostosowanie kształcenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i zwiększenie równości szans i niedyskryminacji.

Wejście do Rektoratu PŁ
Data dodania 25.08.2021 - 08:54
Kategorie aktualności

Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk inżynieryjno-technicznych dr hab. inż. Dorocie Kręgiel z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz dr. hab. inż. Marcinowi Janickiemu z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.