Martyna Agata, studentka Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, wspólnie z zespołem została wicemistrzynią świata w piłce ręcznej plażowej na AMŚ, które odbyły się w Rio de Janeiro (Brazylia) na początku września (2-8.09). - Ta dyscyplina sportu po raz pierwszy znalazła się na AMŚ, tym bardziej cieszy sukces naszej zawodniczki oraz całego zespołu - mówi dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu PŁ.
Aktualności PŁ
Prof. Tomasz Kubiak z Wydziału Mechanicznego został przewodniczącym Zespołu doradczego do spraw infrastruktury badawczej. W jego skład wchodzą eksperci reprezentujący różne dyscypliny naukowe powołani przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Po raz drugi Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina będzie miejscem inauguracji roku akademickiego 2024/2025 dla wszystkich uczelni publicznych działających w naszym mieście. Na wydarzenie, które odbędzie się 2 października (środa), zapraszają rektorzy szkół wyższych skupionych w Łódzkim Partnerstwie Akademickim (ŁPA).
Galeria "Krótko i węzłowato... " na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska zaprasza na wystawę malarstwa Ireny Młynarczyk. Wernisaż odbędzie się 11 września, o godz. 17.00.
Politechnika Łódzka po raz czternasty otwiera swoje drzwi dla uczniów czterech liceów ogólnokształcących z województwa łódzkiego, organizując „Tydzień z matematyką, fizyką i chemią”.
Od 9 do 13 września 2024 r., 158 uczniów będzie miało okazję zanurzyć się w świat nauki i technologii, mieszkając w Domach Studenckich Politechniki Łódzkiej.
Jeszcze tylko do 20 września trwają zapisy do programu MORE z PŁ (MOżliwości, Rozwój i Edukacja), który pozwala nie tylko przygotować się do matury i egzaminów na I roku studiów, ale również zdobyć indeks Politechniki Łódzkiej. Program jest skierowany do uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych.
W Kielcach trwa (3-6 września) 32. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, podczas którego - obok prezentacji sprzętu militarnego, toczą się merytoryczne dyskusje poświęcone bezpieczeństwu i obronności.
Celem doktoratu wdrożeniowego Pani Doroty Latańskiej – Wulw jest opracowanie powłok, które naniesione na materiały włókiennicze pozwolą na wytworzenie produktów o określonych właściwościach: tłumienia, odbicia i rozpraszania sygnałów radarowych. Promotorem pracy doktorskiej jest dr hab. inż. Anna Marzec, prof. na Wydziale Chemicznym w Instytucie Technologii Polimerów i Barwników.
Student matematyki stosowanej, Mateusz Szwugier, był w lipcu na Mistrzostwach Europy w speedcubingu czyli układaniu kostki Rubika na czas. W Pampelunie (Hiszpania) na ME w koronnej konkurencji - Pyraminx - wszedł do finału z ostatniego, 20. miejsca ze średnią czasu 2,65 sek. Natomiast finał zakończył jako 10. Europejczyk!
Martyna Agata studentka Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ, została powołana do Akademickiej Reprezentacji Polski w piłce ręcznej, plażowej. To już kolejny sportowiec z PŁ, który weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Świata, odbywających się w Brazylii, w Rio de Janeiro.
Kilkanaście uczelni, w tym Politechnika Łódzka, dołączy do elitarnego grona kształcącego przyszłych specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa IT i łączności. Projekt Akademia_CYBER.MIL, realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, wystartuje w roku akademickim 2024/25.
Politechnika Łódzka zakończyła pierwszy etap rekrutacji. Na kierunki, na których pozostały jeszcze wolne miejsca, planowany jest etap drugi, rozpoczynający się 3 września. Również tego dnia ruszy rekrutacja na studia magisterskie.
Jak kształcić przyszłych liderów w duchu odpowiedzialności środowiskowej? Jak rozwijać zielone i cyfrowe umiejętności studentów, wzmacniać ich kompetencje w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości, a także promować społeczną odpowiedzialność uczelni? Jak wykorzystać VR w edukacji z zakresu inżynierii chemicznej? Zespoły z Politechniki Łódzkiej będą pracować nad tymi zagadnieniami w ramach europejskich konsorcjów, poszukując ekologicznych rozwiązań również dla uniwersytetów dziecięcych.
Pięciu studentów Politechniki Łódzkiej z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki pojechało na trzy tygodnie do Tajwanu. W trakcie pobytu wezmą udział w zajęciach na uczelniach oraz odbędą praktyki w laboratorium naukowym.
W konkursie prac zrealizowanych podczas pleneru w Chełmnie, studentki architektury na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Łódzkiej zdobyły aż 8 z 14 nagród przyznanych przez jury.