Image
wizytówka Kubicki
Data dodania 15.03.2023 - 10:03

Sztuczna inteligencja jest narzędziem dającym niemal nieograniczone możliwości. To w takim samym stopniu szansa na rozwój, jak i zagrożenie, o czym mówi mgr inż. Kacper Kubicki. Realizuje on pracę doktorską z dyscypliny informatyka techniczna i telekomunikacji.

Image
Data dodania 01.03.2023 - 12:22

Pomidory to jedne z najpopularniejszych warzyw na świecie, dlatego ogromne znaczenie mają optymalne warunki ich wzrostu. W obliczu zwiększającego się zapotrzebowania na rośliny jadalne i zmian środowiskowych bardzo potrzebne są prace z zakresu technologii żywności i żywienia. W tym obszarze swoje badania prowadzi mgr inż. Katarzyna Włodarczyk.

Image
Aleksandra Topolska wizytówka
Data dodania 15.02.2023 - 10:45

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że chemia - choć trudna, jest wszechobecna w naszym życiu. Mamy z nią do czynienia wszędzie, a osoby, które dostrzegły to odpowiednio wcześnie, stały się jej pasjonatami. Do tego grona należy mgr inż. Aleksandra Topolska, realizująca pracę doktorską w obszarze nauk chemicznych w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ.

Image
grafika poglądowa ze zdjęciem: mgr inż. Rafał Bredow
Data dodania 01.02.2023 - 10:11

Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią w budownictwie. Odpowiedzialność konstruktorów za oddawane do użytku budynki wymaga rzetelnej wiedzy teoretycznej wzmocnionej doświadczeniem zdobytym na placu budowy. Takie dwutorowe działanie jest korzystne zarówno dla teorii, jak i praktyki, a prowadzi je mgr inż. Rafał Bredow w czasie kształcenia w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ.

Data dodania 26.01.2023 - 14:03

W Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ można kształcić się w 12 dyscyplinach, które przybliżamy w cyklu "Steer your future with IDS". Dziś prezentujemy ofertę w obszarze nauk o zarządzaniu i jakości.

Image
grafika poglądowa cyklu Steer your future with IDS ze zdjęciem mgr inż. Katarzyny Wojtery
Data dodania 18.01.2023 - 08:01

Badania zmierzające do efektywnego leczenia nowotworów prowadzone są przez specjalistów wielu dziedzin. Ten cel stawia sobie także mgr inż. Katarzyna Wojtera realizująca doktorat w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne, w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej.

Image
Grafika zapowiadająca cykl Steer your future with IDS ze zdjęciem Dawida Zawadzkiego
Data dodania 15.12.2022 - 11:32

Redukcja emisji dwutlenku węgla to jedno z większych wyzwań cywilizacyjnych. Swój wkład w rozwiązanie tego problemu chce mieć mgr inż. Dawid Zawadzki, który projektuje kompaktowe urządzenie do absorbcji CO2. W przyszłości może być zastosowane na platformach wiertniczych lub statkach.

Image
Kamil Lubiński, IDS
Data dodania 07.12.2022 - 10:27

Reklama dźwignią handlu, ale na początku decyzji zakupowej są emocje. To one odgrywają kluczową rolę, zanim konsument zdecyduje się zapłacić za produkt. Branża reklamowa stara się to wykorzystać, wpływając na nasze wybory. Mgr inż. Kamil Lubiński z Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej bada zarządzanie wizerunkiem marki nostalgicznej w branży zabawkarskiej.

Data dodania 30.11.2022 - 13:14

Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu "Steer your future with IDS". Tym razem poświęcony jest dyscyplinie technologia żywności i żywienia, którą można wybrać w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ.

Image
Data dodania 22.11.2022 - 08:04

Wśród młodych naukowców prowadzących swoje badania w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej jest pochodząca z Chin – Lin Fu. Pod kierunkiem prof. Łukasza Kaczmarka zajmuje się opracowaniem spersonalizowanych implantów trapezoidalno-śródręcznych.