Image
W rankingu szkół wyższych 2022 magazynu edukacyjnego "Perspektywy" zajmujemy piąte miejsce wśród uczelni technicznych i dziesiąte miejsce wśród uczelni publicznych w Polsce. Jesteśmy czwartą najchętniej wybieraną uczelnią w Polsce wg raportu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

W ostatnim roku Politechnika Łódzka została sklasyfikowana we wszystkich czterech najbardziej prestiżowych rankingach międzynarodowych. Znalazła się w gronie 23 uczelni polskich sklasyfikowanych w międzynarodowym Times Higher Education World University Ranking, wśród 19 polskich szkół wyższych sklasyfikowanych w QS World University Ranking oraz wśród 37 polskich uczelni uwzględnionych w US News Best Global Universities Ranking, a w rankingu ShanghaiRanking's Global Ranking of Academic Subjects została sklasyfikowana w dwóch kategoriach – Biotechnology i Mechanical Engineering.

Ponadto w 2021 roku Politechnika Łódzka została po raz pierwszy sklasyfikowana w rankingu THE Impact, który uwzględnia działalność uczelni pod kątem realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Debiut uczelni był udany – w zestawieniu światowym za działania na rzecz realizacji celu 8. Wzrost gospodarczy i godna praca PŁ została sklasyfikowana w wysokim przedziale 201-300. Uczelnia wystartowała także w celu 3., 9., 10. i 17.