Image

W rankingu szkół wyższych 2023 magazynu edukacyjnego "Perspektywy" Politechnika Łódzka zajęła piąte miejsce wśród uczelni technicznych i dziewiąte miejsce wśród uczelni publicznych w Polsce. Jest również czwartą najchętniej wybieraną szkołą wyższą w Polsce wg raportu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

W ostatnim roku Politechnika Łódzka została sklasyfikowana we wszystkich czterech najbardziej prestiżowych rankingach międzynarodowych. Znalazła się w gronie 32 polskich uczelni w międzynarodowym Times Higher Education World University Ranking, wśród 19 polskich szkół wyższych w QS World University Ranking oraz 37 uwzględnionych w US News Best Global Universities Ranking; w rankingu ShanghaiRanking's Global Ranking of Academic Subjects figuruje w dyscyplinie Energy Science & Engineering.

Po raz drugi Politechnika Łódzka została wzięta pod uwagę w rankingu THE Impact, który skupia się na działalności uczelni pod kątem realizacji 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju. PŁ otrzymało najwyższą ocenę za działania na rzecz realizacji celu 8. Wzrost gospodarczy i godna praca, wchodząc do światowego TOP 200 i zajmując pierwsze miejsce w kraju. Na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni plasuje się także w celu 17. Partnerstwo na rzecz celów, będąc w światowym TOP 300. W celu 9. Innowacyjność, przemysł, infrastruktura, PŁ znajduje się w TOP 400.