Image
W rankingu szkół wyższych 2021 magazynu edukacyjnego "Perspektywy" zajmujemy piąte miejsce wśród uczelni technicznych i ósme miejsce wśród uczelni publicznych w Polsce. Jesteśmy czwartą najchętniej wybieraną uczelnią w Polsce wg raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W ostatnim roku Politechnika Łódzka została sklasyfikowana w najbardziej prestiżowych rankingach międzynarodowych. Znalazła się w gronie 19 uczelni polskich sklasyfikowanych w międzynarodowym Times Higher Education World University Ranking 2021, wśród 19 polskich szkół wyższych sklasyfikowanych w QS World University Ranking 2022 oraz wśród 24 polskich uczelni uwzględnionych w US News Best Global Universities Ranking 2021.

Ponadto w 2021 roku Politechnika Łódzka została po raz trzeci sklasyfikowana przez Center for World University Ranking (CWUR) z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Znalazła się w gronie 35 polskich uczelni i 5 instytutów naukowych i zajęła w tej grupie 23. miejsce. Jako jedna z zaledwie 6 polskich uczelni została także uwzględniona w Round University Rankings (RUR), w którym odnotowała awans o 38 miejsc w porównaniu do poprzedniej edycji i zajęła 627. miejsce.

Znaczący awans PŁ odnotowała w ostatniej edycji rankingu Webometrics. Uwzględniono w niej blisko 12 tysięcy szkół wyższych, w tym prawie 400 polskich uczelni. Politechnika Łódzka została sklasyfikowana na 1102. miejscu na świecie i 16. w Polsce. To największy ranking światowy, klasyfikowane są w nim wszystkie uczelnie, nie tylko te najlepsze. Uwzględnia się w nim obecność i rozpoznawalność uczelni w sieci.

Politechnika Łódzka została także sklasyfikowana w regionalnym QS EECA University Rankings 2021 (pozycja 91.) oraz w Times Higher Education Impact Rankings 2021.