Image
mural PŁ
Data dodania 18.06.2021 - 11:07
Kategorie aktualności

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Politechnice Łódzkiej. Dokumenty kandydatów są przyjmowane do 13 lipca. Uczelnia oferuje 5 560 miejsc na studiach pierwszego i drugiego stopnia. W ofercie kształcenia znajduje się 60 kierunków, na których kształcenie odbywa się w języku polskim, a także bezpłatnie w języku angielskim i francuskim, na obu poziomach studiów. 

Image
Dr hab. inż. Edyta Kordialik-Bogacka, prof. PŁ z dr. inż. Hubertem Antolakiem
Data dodania 07.06.2021 - 11:49
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka jest partnerem projektu, którego celem jest wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji kombuchy, napoju o ciekawych walorach smakowych i działaniu prozdrowotnym.

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój otrzymał ponad 8,5 miliona złotych dofinansowania. Jego liderem jest Fabryka Lemoniad FL Grupa Sp. z o o.

Image
Duże niebieskie podium i laureaci Akademickich Mistrzostw Polski  w karate olimpijskim: centalnie siedzi trener z pucharem, w drugim rzędzie dwie zawodniczki w białych strojach i pięciu zawodników z medalami na szyjach.  W tle biało-czerwona ścianka reklamowa z napisem Akademickie Mistrzostwa Polski i logotypami sponsorów.
Data dodania 01.06.2021 - 10:34
Kategorie aktualności

Reprezentacja Politechniki Łódzkiej zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate, które odbyły się we Wrocławiu. Łodzianinie wyprzedzili na podium Politechnikę Wrocławską i Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W turnieju wzięło udział aż 105 zawodników i zawodniczek z 31 uczelni z całej Polski.

Image
mat. promocyjny
Data dodania 28.05.2021 - 09:57
Kategorie aktualności

W tym tygodniu opublikowano wyniki jednego z najbardziej prestiżowych i najważniejszych rankingów światowych - Global Ranking of Academic Subjects (GRAS). Politechnika Łódzka, podobnie jak w ubiegłym roku, została w nim sklasyfikowana w dwóch dyscyplinach – mechanika (Mechanical Engineering) oraz biotechnologia (Biotechnology). W dyscyplinie mechanika sklasyfikowano w sumie 6 polskich uczelni, wszystkie z nich znalazły się ex aequo w przedziale 301-400. W dyscyplinie biotechnologia sklasyfikowano tylko dwie polskie uczelnie – Uniwersytet Warszawski (przedział 301 – 400) i Politechnikę Łódzką (przedział 401-500).

Image
Zdjęcie portretowe: prof. Katarzyna Pernal stoi w niebieskiej koszuli na tle jasnej ściany.
Data dodania 27.05.2021 - 12:20
Kategorie aktualności

Prof. Katarzyna Pernal z Politechniki Łódzkiej jest wśród 12 naukowców nominowanych do pierwszej edycji Nagrody Heisiga. Jej fundatorem jest niemiecki lekarz prof. Norbert Heisig, który urodził się w 1933 roku we Wrocławiu. Laureat nagrody, którego poznamy 1 października 2021 r. na Uniwersytecie Wrocławskim otrzyma 200 000 złotych.

Image
Zdjęcie portretowe: prof. Katarzyna Pernal stoi w niebieskiej koszuli na tle jasnej ściany.
Data dodania 27.05.2021 - 11:52
Kategorie aktualności

W prestiżowym czasopiśmie „Nature Reviews Chemistry” ukazał się artykuł autorstwa prof. Katarzyny Pernal i dr. Michała Hapki z Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej. Publikacja umieszczona w sekcji News and Views została przygotowana na zaproszenie edytora.

Image
Logo ŁUD PŁ
Data dodania 26.05.2021 - 13:40
Kategorie aktualności

Takiego wydarzenia w Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym PŁ jeszcze nie było. W najbliższą sobotę, 29 maja, odbędzie się konferencja dla dzieci z klas IV-VIII przygotowywana w całości przez Wolontariuszy Junior ŁUD PŁ, a dotycząca między innymi kompetencji i zawodów przyszłości. W konferencji weźmie udział 150 dzieci, a w części warsztatowej 90.