Image
Od lewej: kierownik Katedry Mechaniki Konstrukcji prof. Jarosław Jędrysiak, prorektor dr. hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ, współwłaściciel grupy Rex-Bud Budownictwo Dominik Karczewski oraz prezydent m. Łodzi Adam Pustelnik
Data dodania 26.09.2023 - 12:57
Kategorie aktualności

Na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ otwarto nowoczesne audytorium projektowania konstrukcji stalowych. Jest to efekt współpracy Katedry Mechaniki Konstrukcji z łódzką firmą Rex-Bud Budownictwo, specjalizującą się w generalnym wykonawstwie inwestycji przemysłowych, magazynowych i handlowych.

Image
Marta Gmurek najmłodsza profesor na PŁ, fot. arch. PŁ
Data dodania 25.09.2023 - 10:58
Kategorie aktualności

Tytuł profesora otrzymała młoda, bo zaledwie 39-letnia badaczka z Politechniki Łódzkiej. Prof. Marta Gmurek jest pracownikiem Katedry Inżynierii Molekularnej na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Jest najmłodszym profesorem w naszej uczelni.

Data dodania 12.09.2023 - 12:42
Kategorie aktualności

Zapraszamy na briefing prasowy inaugurujący kolejną edycję akcji Join IT in Łódź już 13 września (środa), godz. 12.00 w siedzibie Makolab, ul. Ogrodowa 8.

Data nie jest przypadkowa, spotkamy się w dniu programisty. W wydarzeniu wezmą udział prof. Paweł Strumiłło, prorektor ds. rozwoju PŁ oraz przewodniczący Łódzkiego Klastra ICT, Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi,  a także przedstawiciele firm z branży IT.

Image
grafika konferencji
Data dodania 06.09.2023 - 12:51
Kategorie aktualności

Druga edycja konferencji „Postępy w utrwalaniu żywności – na styku nauki i praktyki” odbędzie się w czwartek 7 września 2023 r. Weźmie w niej udział około 70 osób. Naukowcy oraz przedstawiciele branży spożywczej podejmą dyskusje nad bezpieczeństwem żywności i ochroną jej trwałości.

Image
Profesor Tomasz Kapitaniak, foto: Jacek Szabela
Data dodania 01.09.2023 - 10:20
Kategorie aktualności

Prof. dr hab. inż. Tomasz Kapitaniak został nominowany do Nagrody Heisiga przyznawanej za wybitne i nowatorskie osiągnięcia naukowe na najwyższym poziomie. Kapituła Nagrody przyznała nominację w uznaniu za badania nad chaotycznym zachowaniem układów dynamicznych w modelach z nauk inżynieryjnych.

Image
Plakat reklamujący wystawę Aleksandy Wereszki w MEMO
Data dodania 31.08.2023 - 13:48
Kategorie aktualności

Od jutra, czyli 1 września, w galerii MEMO czynna będzie wystawa autorstwa dr Aleksandry Wereszki, artystki i projektantki związanej z Instytutem Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Na wystawie "Immersja" zobaczymy grafiki i nową kolekcję ubiorów. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się o godz. 17.00 w galerii przy ul. Moniuszki 5. Wystawa będzie czynna do 13 września.

Image
Profesor Piotr Dziugan w czasie jednej z wizyt naukowych w Chinach
Data dodania 22.08.2023 - 10:29
Kategorie aktualności

Prezydent RP Andrzej Duda nadał dr. hab. inż. Piotrowi Dziuganowi z Politechniki Łódzkiej tytuł profesora nauk techniczno-inżynieryjnych. Naukowiec z Katedry Biotechnologii Środowiskowej należy do grona najwybitniejszych w Politechnice Łódzkiej w dyscyplinie inżynieria chemiczna, w której otrzymał tytuł.

Image
Uczestnicy spotkania
Data dodania 21.08.2023 - 15:38
Kategorie aktualności

W Politechnice Łódzkiej odbyło się dzisiaj (21 sierpnia) zebranie założycieli Związku Pracodawców Firm Innowacyjnych, Doradczych i Rozwojowych „INDORO”. W gabinecie rektora prof. Krzysztofa Jóźwika, który był gospodarzem tego ważnego dla nowej inicjatywy spotkania obecnych było kilkunastu przedstawicieli uczelni, izb gospodarczych, firm prywatnych i organizacji pozarządowych zajmujących się innowacjami, konsultingiem i usługami rozwojowymi.  

Image
Profesorowie PŁ - dr hab. inż. Marta Gmurek i dr hab. inż. Grzegorz Liśkiewicz
Data dodania 18.08.2023 - 10:37
Kategorie aktualności

W ostatnim czasie dwoje młodych naukowców, których kariery zawodowe znakomicie się rozwijają, zostało przyjętych do elitarnych gremiów.

Dr hab. inż. Marta Gmurek, prof. PŁ z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska została przyjęta do Young Academy of Europe (YAE). W tym prestiżowym gronie młodych naukowców jest pierwszą osobą z Łodzi i jedną z siedmiu w Polsce.

Dr hab. inż. Grzegorz Liśkiewicz, prof. PŁ z Instytutu Maszyn Przepływowych został przyjęty do Leadership Academy for Poland, jednego z najlepszych programów rozwoju przywództwa prowadzonego między innymi przez wykładowców Uniwersytetu Harvarda.

Image
Data dodania 09.08.2023 - 10:08
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka uruchamia nabór na wolne miejsca na studiach I stopnia. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się za tydzień w środę 16 sierpnia 2023 r. i potrwa do 11 września 2023 r. Wyjątkiem są kierunki: architektura, architektura – j. angielski, wzornictwo, inżynieria wzornictwa przemysłowego, na które elektroniczna rejestracja w Portalu Kandydata zakończy się wcześniej - 31 sierpnia.

Image
mat. promocyjny
Data dodania 07.08.2023 - 09:59
Kategorie aktualności

Wystartowała XI edycja programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej. O jednorazowe stypendium w wysokości 5 000 zł mogą ubiegać się studenci I i II stopnia wszystkich wydziałów.