Image
Data dodania 13.04.2021 - 12:06
Kategorie aktualności

Dlaczego warto studiować na Politechnice Łódzkiej? O tym przekonają się odwiedzający uczelnię w czasie Wirtualnego Dnia Otwartego. Będzie to wizyta pełna atrakcji, bo wiele jest argumentów za tym, by związać się z jedną z najlepszych szkół wyższych w Polsce. Po dwugodzinnej transmisji wypełnionej informacjami, których nie można przegapić umożliwimy czatowanie ze studentami ponad 30 kierunków oraz udział w spotkaniach online z przedstawicielami uczelni oraz w powtórce last minute przed maturą. 

Image
ATP grafika promo
Data dodania 12.04.2021 - 12:13
Kategorie aktualności

Coraz bliżej kolejna edycja Akademickich Targów Pracy. Jest to jedna z największych i najważniejszych tego typu imprez targowych w Polsce. Kolejny raz na targach mających już 16. edycję zagości wiele firm i instytucji oferujących praktyki, staże i pracę. Z oczywistych względów miejscem wydarzenia będzie platforma internetowa.  

Image
logo projektu
Data dodania 09.04.2021 - 14:36
Kategorie aktualności

Ewa Kłapcińska, Wiktor Kania i Mateusz Groblewski z Politechniki Łódzkiej zajęli pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie studenckim „Black Sea Science 2021”. Ich zwycięska aplikacja FriML jest wirtualnym kompozytorem muzyki opartym na uczeniu maszynowym. Laureaci są studentami informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Image
grafika promocyjna
Data dodania 08.04.2021 - 11:04
Kategorie aktualności

Poszerzenie umiejętności, rozwinięcie pasji, nawiązanie kontaktu z potencjalnymi pracodawcami to główne cele Dnia Wydziału EEIA organizowanego dla studentów i uczniów szkół średnich. Pomyślano też o fanach sportów elektronicznych oraz aplikacji i gier komputerowych.

Image
Grafika akcji Dziewczyny na politechniki 2021
Data dodania 07.04.2021 - 12:26
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka jako partner wydarzenia tradycyjnie włącza się do kampanii "Dziewczyny na politechniki". W tym roku projekt odbywa się pod hasłem Kierunki przyszłości. W programie, poza rozmowami na temat tytułowych kierunków, są także warsztaty oraz ekskluzywne spotkania ze studentkami, które wystąpią w roli mentorów i doradców w wyborze drogi kariery.
Tegoroczna akcja odbędzie się w Internecie 22 kwietnia w godz. 12:00 - 18:00. Prowadzona będzie interaktywnie i już warto się rejestrować, bo niektóre spotkania mają limitowaną liczbę miejsc dla chętnych.

Image
Obrony prac inzynierskich odbyły sie online
Data dodania 30.03.2021 - 12:28
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka wraz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp z o.o. zakończyły pierwszy cykl studiów na kierunku mechatronika, prowadzonych w formie umożliwiającej już w trakcie kształcenia zdobycie doświadczenia zawodowego bezpośrednio w firmie. Pierwsze obrony prac dyplomowych inżynierskich potwierdziły zalety i celowość dualnej edukacji.

Image
projekt e-CLOSE logo
Data dodania 29.03.2021 - 10:48
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka koordynuje projekt, którego celem jest zwiększenie poziomu interakcji pomiędzy studentami i prowadzącymi zajęcia oraz wzmocnienie motywacji studentów podczas kształcenia online. Partnerami w tych działaniach są uczelnie z Niemiec, Hiszpanii i Portugalii. 

 

Image
Data dodania 24.03.2021 - 09:26
Kategorie aktualności

Aleksandra Wilczyńska studiuje na Politechnice Łódzkiej, ale myślami często przebywa w kosmosie. Należy do zespołu Innspace, który tworzą studenci i absolwenci z różnych polskich uczelni. Ich projekty znajdują uznanie jury międzynarodowych konkursów. Ostatnio zespół Innspace zajął 4. miejsce w konkursie Moon Base Design Contest zorganizowanym przez stowarzyszenie Moon Society z USA.

Image
W czasie uroczystości nadani doktoratu honoris causa dla prof. Jana Awrejcewicza
Data dodania 23.03.2021 - 14:22
Kategorie aktualności

Profesor Jan Awrejcewicz został uhonorowany najwyższą godnością akademicką. Tytuł doktora honoris causa wybitnemu uczonemu z Politechniki Łódzkiej nadała Prydniprowska State Akademy of Civil Engineering and Architekture (PSACEA).  

(na zdj. moment wygłaszania laudacji. Na górze ekranu, pierwszy z lewej doktor honoris causa, obok rektor PŁ) 

Image
Wiosenne porządki na PŁ z aplikacją Mobile Alert, fot. Jacek Szabela.
Data dodania 18.03.2021 - 14:48
Kategorie aktualności

21 marca to kalendarzowy początek wiosny, a na Politechnice Łódzkiej to początek akcji wiosennych porządków na kampusach uczelni, po okresie jesienno-zimowym. Uczelnia proponuje wykorzystać w tym celu aplikację mobilną, specjalnie do tego stworzoną. 

Image
I DS
Data dodania 18.03.2021 - 13:08
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka po raz kolejny przygotowała dla maturzystów arkusze matury próbnej z przedmiotów ścisłych. Wypełniając je online, uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, fizyki i chemii. Dostępny jest także sprawdzian z języka angielskiego, co jest nowością tegorocznej oferty. 
W ten sposób uczelnia chce pomóc uczniom w ocenie ich przygotowania w czasach, gdy nauka w szkołach odbywa się zdalnie, a matura tuż tuż…

Image
zaproszenie na wystawę
Data dodania 17.03.2021 - 11:42
Kategorie aktualności

Najstarsza wystawiennicza sala w Politechnice Łódzkiej nieprzerwanie działa, choć z uwagi na pandemię otwarcia kolejnych wystaw odbywają się bez udziału publiczności. Najbliższy wernisaż zaplanowano już jutro, w czwartek 18 marca 2021 r., o godz. 13.15. Nowa wystawa zatytułowana „Miasta wynalezione” zaprezentuje kolekcję grafik łódzkiej artystki Alicji Habisiak-Matczak.

wirtualny katalog

Image
Umowa z ENSAM
Data dodania 15.03.2021 - 14:35
Kategorie aktualności

Ecole Nationale Supérieure d’Arts et Métiers (ENSAM) była pierwszą uczelnią, z którą Politechnika Łódzka podpisała umowę o podwójnym dyplomie. Ta wieloletnia już współpraca będzie kontynuowana na mocy nowego porozumienia. Dyplom obu uczelni w czasie jednego toku studiów otrzyma kolejna grupa studentów. Politechnika Łódzka została wybrana jako jedyna uczelnia w Europie Środkowo-Wschodniej, z którą ENSAM zdecydowała się kontynuować tak szeroką współpracę.