Image
 W czasie konferencji prasowej. Wypowiada się rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik, obok dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska i dyrektor Bartosz Stawiarz z FSRE
Data dodania 09.02.2023 - 14:48
Kategorie aktualności

W Centrum Współpracy Międzynarodowej (CWM) Politechniki Łódzkiej uroczyście otwarto (9.02) biuro Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Łódź. Działalność nowej jednostki zainaugurowało spotkanie z przedstawicielami różnych instytucji z regionu łódzkiego. ­ - Chcemy wspomóc nasze społeczeństwo w dostosowywaniu się do potrzeb otoczenia biznesowego, do zmian na rynku pracy – powiedział rektor, prof. Krzysztof Jóźwik, otwierając biuro.

Image
Troje laborantów w białych fartuchach siedzi przy mikroskopie.
Data dodania 08.07.2022 - 08:10

Politechnika Łódzka realizuje w programie Horyzont Europa 7 projektów, w tym aż 3 w roli koordynatora. - Informację o tej trzeciej koordynacji projektu otrzymaliśmy 5 lipca, tak więc pula przyznanych pieniędzy dodatkowo nam wzrosła. Budżet przyznany uczelni na ich realizację to w sumie niemal 2,7 mln euro - informuje prof. Łukasz Albrecht, prorektor ds. nauki.

Image
baner promujący Forum Biznesu i Zrównowazonego Rozwoju
Data dodania 21.06.2022 - 12:48

W tym roku Politechnika Łódzka jest partnerem merytorycznym wydarzenia, które odbędzie się 23 czerwca (czwartek) w Hotelu Andel’s w Łodzi. W ramach Forum nasi naukowcy poprowadzą dwa panele dyskusyjne: Wyzwania w obszarze redukcji śladu węglowego w organizacji oraz Technologie jutra - debata PŁ "OZE + Inteligentne Zarządzanie Energią + Niezależność Energetyczna?".


Image
Zespół GUST na zawodach w DUT w Holandii
Data dodania 14.06.2022 - 09:54

Drużyna GUST z Politechniki Łódzkiej zajęła drugie miejsce w konkursie International Small Wind Turbine Contest 2022, organizowanym przez Delft University of Technology w Holandii, który odbył się 2 czerwca br.

Image
Pięcioro uczestników konferencji prasowej. Przy mikrofonie stoi rektor prof. Krzysztof Jóźwik.
Data dodania 17.11.2021 - 13:18
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka bierze udział w projekcie FRONTSH1P, którego budżet wynosi 19 milionów Euro, a lista konsorcjantów obejmuje 34 instytucje z Polski oraz Włoch, Grecji, Portugalii, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Niemiec, Szwajcarii.