Image
Michał Szmigielski, IDS
Data dodania 26.04.2023 - 07:55

Dla mnie jako fizyka technicznego fascynujące jest również, jak różne zjawiska fizyczne można wykorzystać do konstrukcji urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnego świata – mówi mgr inż. Michał Szmigielski, doktorant Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej. Bada ciekłe kryształy wykorzystywane m.in. w najnowszych wyświetlaczach.

Data dodania 25.04.2023 - 10:29

Zapraszamy na kolejną dyskusję z ekspertami Politechniki Łódzkiej na temat ekologii. Tym razem rozmowa dotyczy zrównoważonego rozwoju miast, o czym mówią dr hab. Katarzyna Klemm, prof. PŁ oraz dr inż. arch. Anna Aneta Tomczak z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Gospodarzem cyklu jest dr Marek Małolepszy, prof. PŁ.

Data dodania 21.04.2023 - 15:07

ECO CPR – Ekologiczny fantom do nauczania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych to wynalazek naukowców Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Fantom ma funkcję edukacyjną i będzie wykorzystywany w praktycznej nauce udzielania pierwszej pomocy.

Image
Data dodania 31.03.2023 - 09:28
Kategorie aktualności

Do 4 kwietnia 2023r. można zgłaszać udział w programie„Train the Trainer on New Product Development Labs”, w ramach którego organizowane są dwa szkolenia:

Image
InterHei, logo
Data dodania 21.03.2023 - 09:39
Kategorie aktualności

Zapraszamy do udziału w programie. Uczestnictwo jest bezpłatne, wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 marca 2023 r.

Image
wizytówka Kubicki
Data dodania 15.03.2023 - 10:03

Sztuczna inteligencja jest narzędziem dającym niemal nieograniczone możliwości. To w takim samym stopniu szansa na rozwój, jak i zagrożenie, o czym mówi mgr inż. Kacper Kubicki. Realizuje on pracę doktorską z dyscypliny informatyka techniczna i telekomunikacji.

Image
prof. Poniszewska-Marańda, PŁ
Data dodania 09.03.2023 - 09:34
Kategorie aktualności

Czy ten sam proszek kupiony w Polsce i w Niemczech spierze tyle samo plam? W odpowiedzi na to pytanie pomogą naukowcy realizujący projekt Sztuczna Inteligencja i Blockchain dla systemu kontroli jakości i bezpieczeństwa produktów (SALUS). Pracami kieruje dr hab. inż. Aneta Poniszewska-Marańda, prof. PŁ

Image
Data dodania 01.03.2023 - 12:22

Pomidory to jedne z najpopularniejszych warzyw na świecie, dlatego ogromne znaczenie mają optymalne warunki ich wzrostu. W obliczu zwiększającego się zapotrzebowania na rośliny jadalne i zmian środowiskowych bardzo potrzebne są prace z zakresu technologii żywności i żywienia. W tym obszarze swoje badania prowadzi mgr inż. Katarzyna Włodarczyk.

Data dodania 28.02.2023 - 08:26

Co zrobić, aby transport był bardziej ekologiczny? Jakie rozwiązania na rynku motoryzacyjnym redukują negatywny wpływ na środowiko? Na te i inne pytania odpowiada dr hab. inż. Damian Batory, prof. PŁ. Gospodarzem rozmowy jest dr Marek Małolepszy, prof. PŁ. Zapraszamy na kolejny odcinek "Ekologicznie z PŁ".