Professor Katarzyna Grabowska, the grant coordinator
Data dodania 25.06.2024 - 08:46

Nowatorskie narzędzia informatyczne dla gospodarki obiegu zamkniętego w przemyśle tekstylnym: wspieranie równowagi i efektywności zasobów - na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ rozpoczyna się projekt AIdesignTEX.

uczestnicy spotkania stoją w grupie na tle ścianki z logo Politechniki Łódzkiej, znajdują się w rektoracie PŁ
Data dodania 24.06.2024 - 07:38

Za nami ważne spotkanie w ramach Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Do Politechniki Łódzkiej przyjechał Balazs Furjes, dyrektor EIT Health InnoStars oraz Joanna Broy, EIT Health InnoStars Ecosystem Lead. W spotkaniu udział wzięli prof. Krzysztof Jóźwik, rektor oraz prof. Łukasz Albrecht, prorektor ds. nauki.

naukowiec w laboratorium elektroniki
Data dodania 14.06.2024 - 10:06

Po raz pierwszy w historii Komitetu Automatyki i Robotyki przewodniczącym został naukowiec z Politechniki Łódzkiej. Prof. Andrzeja Bartoszewicza wybrano jednomyślnie, na kadencję 2024-2027.

grupa prorektorów uczelni technicznych podczas spotkania w Poznaniu
Data dodania 12.06.2024 - 13:25

Wyboru nowego składu Prezydium dokonano podczas Konferencji Kolegium Prorektorów ds. Ogólnych, Organizacji i Kontaktów z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym oraz Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju publicznych uczelni technicznych (5-7 czerwca). Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w Politechnice Poznańskiej.

Data dodania 07.06.2024 - 08:52

Do 15 października 2024 r. naukowcy z uczelni członkowskich ECIU mogą składać wnioski do programu Seed, inicjującego nowe lub wzmacniającego istniejące współprace badawcze. Program zalążkowy obejmuje dwie linie działania: SP 1: Blended Mobility to Create Networks oraz SP 2: Seed Projects.

Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, fot. Adam Sosin
Data dodania 13.05.2024 - 10:21

Poznaliśmy nazwiska laureatów oraz osób wyróżnionych w konkursach o Nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej. Podczas jubileuszowych uroczystości, 24 maja na posiedzeniu Senatu, zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymają statuetki oraz dyplomy.

dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, prof. PŁ
Data dodania 12.04.2024 - 08:09

Inspirowanie jest niezwykle ważne w pracy naukowej. Zarówno w kontekście prowadzenia badań naukowych, jak i dzielenia się swoją wiedzą. To jeden z celów spotkań z cyklu „Zawód naukowiec” organizowanych przez dr hab. Katarzynę Szymańską-Dębowską, prof. PŁ z Instytutu Matematyki. 20 kwietnia odbędzie się już dziesiąte takie spotkanie.

Marta Kopytowska
Data dodania 10.04.2024 - 10:30

Marta Kopytowska studiuje budownictwo. Od dziecka trenuje karate, ma za sobą starty w imprezach międzynarodowej rangi.  To pozwoliło jej dokładnie poznać, jakie mechanizmy stoją za ruchami człowieka i jak skomplikowana jest anatomia kończyn. W programie E2TOP postanowiła niekonwencjonalnie połączyć swoje zainteresowanie ruchem ciała z budownictwem, realizując projekt "Inteligentne węzły w konstrukcjach stalowych wykorzystujące ziemne położenie środka obrotu".

Maciej Szulczewski, uczestnik E2top
Data dodania 21.03.2024 - 09:39

Maciej Szulczewski jest jednym z dwóch zwycięzców 2. edycji E2Top (równorzędną nagrodę – 6 000 zł, otrzymał także Wiktor Barańczak). Zajmował się konstruowaniem robota pneumatycznego do diagnostyki układu pokarmowego człowieka.