Image
Grafika promująca akcję Sadzimy drzewa na PŁ
Data dodania 18.09.2023 - 09:07
Kategorie aktualności

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zerowej Emisji, społeczność akademicka Politechniki Łódzkiej zasadzi drzewa i krzewy na terenie naszego kampusu. Akcja jest kontynuacją pomysłu zgłoszonego do tegorocznej edycji budżetu „Idea Box”, który zdobył największą liczbę głosów.

Image
Ruszyła przebudowa ul. Skorupki, fot. Jacek Szabela
Data dodania 22.08.2023 - 14:30
Kategorie aktualności

Rozpoczęła się przebudowa ul. Skorupki realizowana dzięki kolejnemu, zwycięskiemu projektowi „ZIELONY KAMPUS - Ogród na Skorupki” zgłoszonemu przez społeczność akademicką Politechniki Łódzkiej do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego w 2022 roku. Prace prowadzone są na odcinku od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego.

Image
Laureaci zwycięskich pomysłów w projekcie IDEA BOX na PŁ, fot. Jacek Szabela
Data dodania 07.07.2023 - 14:25
Kategorie aktualności

W czerwcu zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu IDEA BOX. 7 lipca rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.

Image
Zespół studentów SKN Energetyków z turbiną, fot. arch. GUST
Data dodania 03.07.2023 - 10:40
Kategorie aktualności

Zespół studentów Politechniki Łódzkiej osiągnął spektakularne zwycięstwo w finale International Small Wind Turbine Contest. Wraca do Polski z dwoma z trzech głównych nagród. Ich innowacyjna turbina wiatrowa zdobyła pierwsze miejsce, pokonując rywalizujące drużyny z Kanady, Holandii, Egiptu czy Danii.

Image
międzynarodowy dzień kobiet w inżynierii
Data dodania 23.06.2023 - 07:32

23 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii. To święto zainicjowała w 2014 r. organizacja Women's Engineering Society (powołana w Londynie w 1919 r.). Przy takiej okazji warto poznać nieco bliżej inżynierki pracujące w Politechnice Łódzkiej, gdzie można prowadzić badania naukowe w 12 dyscyplinach. Wśród nich są 4 inżynierie: chemiczna, lądowa, materiałowa i mechaniczna.

Data dodania 16.06.2023 - 09:10
Kategorie aktualności

Studenci Politechniki Łódzkiej docenili pracodawców w corocznym konkursie. W kategorii „Najlepszy program praktyk/stażu w 2022 roku dla studentów Politechniki Łódzkiej” została firma B/S/H Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Natomiast tytuł „Najlepszego Pracodawcy województwa łódzkiego według studentów Politechniki Łódzkiej za rok  2022 otrzymała również B/S/H Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Data dodania 13.06.2023 - 12:46

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej są częścią interdyscyplinarnego zespołu badającego bioplastik. Czym charakterysuje się to tworzywo i jaki wpływ ma na środowisko? Odpowiedź m. in. na te pytania będzie efektem projektu BIO-PLASTICS EUROPE, finansowanego z programu Horyzont 2020. 

Image
Koncepcja gospodarki o obiegu zamkniętym,  Freepik
Data dodania 05.06.2023 - 12:54
Kategorie aktualności

Opublikowano wyniki najnowszej edycji rankingu Times Higher Education Impact Rankings. Politechnice Łódzkiej mimo wzrostu liczby startujących w nim uczelni z 1410 w ubiegłym roku do 1591 w edycji bieżącej, udało się utrzymać pozycję sprzed roku.

Image
Grafika promująca 3. Kongres Regeneracji Miast
Data dodania 19.05.2023 - 10:12
Kategorie aktualności

Zapraszamy do udziału w III Kongresie Regeneracja Miast, który odbędzie się 30-31 maja w Łodzi, pod patronatem Politechniki Łódzkiej. To wyjątkowe i pionierskie wydarzenie, które porusza tematykę regeneracji i zrównoważonego rozwoju miast.

Data dodania 25.04.2023 - 10:29

Zapraszamy na kolejną dyskusję z ekspertami Politechniki Łódzkiej na temat ekologii. Tym razem rozmowa dotyczy zrównoważonego rozwoju miast, o czym mówią dr hab. Katarzyna Klemm, prof. PŁ oraz dr inż. arch. Anna Aneta Tomczak z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Gospodarzem cyklu jest dr Marek Małolepszy, prof. PŁ.

Data dodania 21.04.2023 - 15:07

ECO CPR – Ekologiczny fantom do nauczania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych to wynalazek naukowców Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Fantom ma funkcję edukacyjną i będzie wykorzystywany w praktycznej nauce udzielania pierwszej pomocy.

Image
prof. Roman Zarzycki, fot. arch. PŁ
Data dodania 27.03.2023 - 10:34
Kategorie aktualności

Z początkiem kwietnia (4.04) rusza na Politechnice Łódzkiej nowy cykl wykładów: HOT TOPICS IN SCIENCE AND TECHNOLOGY, poruszających najbardziej aktualne problemy dotyczące ochrony środowiska i wielu zagadnień zrównoważonego rozwoju. Pierwszy gorący temat w nauce i technologii porusza bardzo istotną obecnie tematykę "Energia a klimat". Wykład wygłosi prof. Roman Zarzycki, który od wielu lat propaguje ekologiczne spojrzenie na świat.