Data dodania 09.10.2020 - 15:24

Poniżej znajduje się treść informacji prorektora PŁ ds. studenckich:

I. Informuję, że z dniem 1 października 2020 r. możliwe jest wznowienie działalności studenckich kół naukowych Politechniki Łódzkiej na terenie obiektów uczelni.

Wznowienie działalności studenckich kół naukowych odbywać się będzie wg następujących zasad:

1. Koło naukowe wznawiające działalność w obiektach uczelni zobowiązane jest do poinformowania o tym zamiarze i uzyskania zgody na wznowienie działalności właściwego prodziekana ds. studenckich lub odpowiednio Dyrektora Kolegium.
  2. Wykorzystywanie infrastruktury uczelni dla celów działalności koła naukowego wymaga uzgodnienia warunków z dysponentem pomieszczeń (dziekanem, kierownikiem jednostki organizacyjnej uczelni).
  3. Działania koła naukowego w obiektach uczelni mogą być prowadzone wyłącznie na ogólnych zasadach bezpieczeństwa odbywania zajęć dydaktycznych w obiektach uczelni określonych w aktualnie obowiązujących regulacjach uczelni.
  4. Nadzór nad przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem epidemicznym przez członków kół naukowych sprawuje opiekun koła naukowego z ramienia uczelni.

II. Możliwe jest uzyskania dofinansowania przez Prorektora ds. studenckich PŁ działalności kół naukowych w okresie 1 października 2020 r.- 31 grudnia 2020 r.

Finansowanie będzie realizowane wg poniższych zasad:

1. Koła naukowe mogą składać w okresie od 1-9 października 2020 r. do Prorektora ds. studenckich PŁ pisemne wnioski o dofinansowanie działalności koła zaplanowanej do realizacji w okresie 1 października 2020 r. – 31 grudnia 2020 r.
  2. Wniosek powinien być potwierdzony przez opiekuna koła i musi zawierać:

i) opis planowanych działań,

ii) preliminarz wydatków

iii) zobowiązanie do wydatkowania w całości przyznanych środków do 31 grudnia 2020 r.

1. Decyzje o przyznaniu środków podejmuje Prorektor ds. studenckich. Prorektor, przed podjęciem decyzji, może zasięgnąć opinii Komisji ds. Kół Naukowych Samorządu Studenckiego PŁ. Decyzje Prorektora są ostateczne.
  2. Przyznane środki zostaną przekazane przez Prorektora ds. studenckich PŁ za pośrednictwem właściwej jednostki organizacyjnej uczelni, przy której koło naukowe, zgodnie z jego regulaminem, prowadzi swoją działalność.
  3. Wydatkowanie przyznanych środków odbywa się na zasadach określonych w Zarządzeniu Nr 18/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z 2 marca 2020 r.
  4. Koła naukowe, którym przyznano środki zobowiązane są do przedstawienia Prorektorowi ds. studenckich PŁ do 31 stycznia 2021 r. raportu z działalności i wydatkowania przyznania środków.
  5. Środki niewykorzystane do 31 grudnia 2020 r. podlegają zwrotowi na konto Prorektora ds. studenckich w terminie do 12 lutego 2021 r.

dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ

Prorektor PŁ ds. studenckich