Data dodania 12.06.2024 - 11:45

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło nabór ofert dla uczelni w projekcie „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”.  Zgłoszenia do 14 czerwca.

Przedmiotem naboru jest wybór ofert uczelni, które będą realizowały cel projektu, jakim jest wsparcie studentów i studentek w rozwoju ich kompetencji i umiejętności, aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności poprzez umożliwienie im uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach, konferencjach. Środki finansowe mogą być przeznaczone także na zakup materiałów i usług niezbędnych do przygotowań związanych z przedmiotem konkursów, zawodów, konferencji międzynarodowych.

Wartość środków finansowych przewidzianych na sfinansowanie wybranych projektów wynosi:

1) 80 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez jednego studenta lub studentkę;

2) 500 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez zespół studentów lub studentek.

Okres realizacji zadań przewidzianych w ofercie nie może przekroczyć 18 miesięcy oraz wykraczać poza datę 31.12.2025 r.

Wnioski wyłonione i zaprotokołowane przez Komisję w dniach 17-18 czerwca 2024 roku, której przewodniczyć będzie Prorektor ds. Studenckich – dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. uczelni mogą być złożone do MNiSW w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 czerwca 2024 roku. Uczelnia może złożyć więcej niż jedną ofertę. Nie ma limitu ofert składanych przez tę samą uczelnię. W treści oferty muszą zostać podane informacje o uczestnikach.

Do złożonej oferty przygotowanej na wzorze stanowiącym Załącznik nr 1 do Zaproszenia należy dołączyć:

1) pełnomocnictwo dla osoby/osób uprawnionej/uprawnionych do reprezentowania uczelni i podpisania oferty (jeśli dotyczy);

2) kosztorys projektu przygotowany na wzorze stanowiącym Załącznik nr 2 do Zaproszenia, podpisany przez osobę/osoby uprawnioną/uprawnione do reprezentowania uczelni;

3) CV studenta lub studentki (podpisane przez osobę, której dotyczy), przygotowane na wzorze stanowiącym Załącznik nr 3 do Zaproszenia;

4) dokument potwierdzający znajomość przez studenta co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 (poświadczoną w szczególności oświadczeniem lektora o poziomie znajomości języka obcego przez studenta lub certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego).

Proszę pamiętać, iż w ramach naboru wsparciem może zostać objęty student lub studentka, wskazany/a w ofercie Uczelni, spełniający/a łącznie następujące warunki:

1) jest studentem/studentką studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich uczelni, która składa wniosek. Dopuszcza się realizację ofert przez zespoły międzyuczelniane po wskazaniu uczelni odpowiedzialnej za realizację oferty;

2) posiada udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2;

3) posiada pozytywną opinię opiekuna merytorycznego lub opiekuna koła naukowego na temat dotychczasowej aktywności naukowej studenta lub studentki. Opinia powinna potwierdzać, że potencjał rozwojowy i dotychczasowe doświadczenie studenta lub studentki dają podstawy sądzić, iż mogą wygrywać konkursy, zawody międzynarodowe o najwyższej randze lub zdobyć wyróżnienia na konferencjach.

4) w przypadku zespołu studentów lub studentek – udział danej osoby w zespole jest niezbędny do osiągnięcia celów projektu.

Oferty przygotowane na wzorze (Załącznik nr 1), prosimy przesłać na adresy e-mail: joanna.junak@p.lodz.pl, magdalena.sieminska@p.lodz.pl w nieprzekraczalnym terminie do 14 czerwca 2024 r.

W przypadku pytań dotyczących projektów proszę się kontaktować pod nr wewn. 29-85, email: joanna.junak@p.lodz.pl, magdalena.sieminska@p.lodz.pl

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej.