Data dodania 19.04.2021 - 11:38

Do 23 maja trwa nabór wniosków o Nagrodę Santander Universidades dla studentów Politechniki Łódzkiej za zaangażowanie społeczne, realizację inicjatyw na Uczelni i poza nią, propagowanie nauki i przedsiębiorczości, działalność na rzecz i dla dobra Uczelni oraz osiągnięcia w nauce.

Jednorazową Nagrodę Santander Universidades otrzyma 5 studentów w kwocie po 2 000 zł brutto. Mogą się o nią ubiegać się studenci Politechniki Łódzkiej, którzy ukończyli co najmniej pierwszy rok studiów I stopnia i spełniają łącznie następujące warunki:

• jest studentem/ką studiów I lub II stopnia;
  • uzyskał/a dobre wyniki w nauce i średnia ważona ocen z ostatniego zaliczonego semestru przed semestrem, w którym składany jest wniosek, wynosi minimum 4,00;
  • posiada szczególne, udokumentowane i załączone do wniosku (dyplomy, zaświadczenia, certyfikaty, nagrody etc.) osiągnięcia w działalności uczelnianej lub pozauczelnianej za ostatnie 12 miesięcy, liczone od daty złożenia wniosku;
  • złożył/a w terminie prawidłowo wypełniony wniosek o Nagrodę Santander Universidades wraz z załącznikami.

Wnioski o przyznanie Nagrody należy składać do 23.05.2021 r. na stronie internetowej.

Szczegóły dotyczące naboru oraz regulamin dostępne na stronie Fundacji Politechniki Łódzkiej.

Stypendia Santander

W 2021 roku Stypendia Santander oferują wiele ciekawych projektów realizowanych z prestiżowymi partnerami z zagranicy oraz najlepszymi polskimi uczelniami. Wśród propozycji znajdą się m.in:

• języki obce – kursy online prowadzone przez British Council oraz anglojęzyczne programy dotyczące m.in. poszukiwania pracy na globalnym rynku;
  • kompetencje cyfrowe – intensywne kursy online z zakresu programowania, Excela, SQLa, BigDate, automatyzacji, marketingu internetowego, wykorzystania narzędzi cyfrowych w codziennej pracy itd. Organizowane one będą m.in. z Massachusetts Institute of Technology czy Ironhack;
  • umiejętności miękkie – znajdziemy też projekty realizowane m.in. z London School of Economy czy Esade dotyczące pracy zespołowej, umiejętności przywódczych, komunikacji, negocjacji, inteligencji emocjonalnej;
  • przedsiębiorczość –szkolenia z prowadzenia działalności gospodarczej oraz spotkania z przedsiębiorcami, którzy opowiedzą o swojej ścieżce kariery i biznesowych case studies.

Źródło: Fundacja Politechniki Łódzkiej