Data dodania 27.06.2023 - 09:21

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTIMS) Politechniki Łódzkiej, po raz 15. zaprasza na ogólnopolski konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych.

- To największe w kraju akademicko-biznesowe wydarzenie łączące młodych twórców gier, środowisk wirtualnych i artystów ze specjalistami reprezentującymi najważniejsze firmy przemysłu kreatywnego - mówi dr hab. inż. Adam Wojciechowski, prof. PŁ, dziekan Wydziału FTIMS, głównego organizatora dwudniowej imprezy, która rozpoczęła się 29 czerwca w hali EXPO Łódź, al. Politechniki 4.

- Konkurs ma wyłonić najzdolniejsze zespoły, których pasja skupia się wokół tworzenia gier komputerowych oraz zastosowania innowacyjnych technologii VR (wirtualnej rzeczywistości). Podczas finału młodzi twórcy zaprezentują swoje projekty i wymienią się doświadczeniami ze specjalistami z branży - dodaje prof. Wojciechowski. - Konkurs to również miejsce dla artystów, bez których przemysł kreatywny nie rozwijałby się tak dynamicznie - mówi dr hab. inż. Rafał Szrajber, prof. PŁ - jeden z organizatorów Konkursu. Zwycięzców konkursu poznamy w piątek (30.06) podczas gali finałowej. Zapraszamy do oglądania transmisji z wydarzenia.

Twórców gier oceni profesjonalne jury, w składzie którego znaleźli się między innymi przedstawiciele firm: Infinity Ward, Intel, Something Random, 11 bit studios, Afterburn, Render Cube, Techland, Big Cheese Studio, Bloober Team, Elympics, SuperHot, Teyon, Cleversan Games, Red Block Studio, Sperasoft.

Pierwsze edycje konkursu ZTGK były bardzo skromne i odbywały się w Instytucie Informatyki Politechniki Łódzkiej. Teraz wydarzenie urosło do rangi ogólnopolskiej, dzięki wsparciu sponsorów. Szczególne wsparcie udziela Konkursowi od kilku lat firma Infinity Ward, która dba o strawę duchową.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Konkursu.