Data dodania 25.06.2024 - 08:43

Studenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski spotkają się w Łodzi, aby zaprezentować autorskie prototypy gier i środowisk wirtualnych oraz prace artystyczne podczas 16. edycji ogólnopolskiego Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Finał wydarzenia odbędzie się 27-28 czerwca w Hali EXPO (al. Politechniki 4). Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Głównym organizatorem konkursu ZTGK jest Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTIMS) Politechniki Łódzkiej. W obszarze artystycznym konkurs wspiera Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed doświadczonymi twórczyniami i twórcami z branży gier oraz mediami branżowymi. Jak informują organizatorzy unikalna formuła konkursu pozwala na połączenie aspirujących adeptów z weteranami branży.

Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych tworzy przestrzeń łączącą wykładowców, studentów, uczniów szkół średnich oraz firmy związane z branżą kreatywną. Podczas tegorocznej edycji jury złożone z przedstawicieli ponad 30 firm oceni projekty wykonane w ramach następujących ścieżek konkursowych: Game Design – gry zrealizowane w oparciu o gotowy silnik, Mobile Game – gry na urządzenia mobilne, Game Development – realizacja gier w oparciu o framework, Virtual Environment – projekty wykorzystujące technologie wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, Game Graphics Contest – ścieżka artystyczna czy Show Your Project – dowolny projekt techniczny powiązany z tematyką wydarzenia, nie mieszczący się w pozostałych kategoriach. Koncepcje będą oceniane według takich kryteriów jak oryginalność pomysłu, atrakcyjność (grywalność), poziom technologiczny oraz jakość wykonania -

informują organizatorzy konkursu z Wydziału FTIMS PŁ.

Wydarzeniu towarzyszy Conference on Game Innovation poświęcona edukacji i badaniom w GameDevie. Jej celem jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń naukowych i dydaktycznych pomiędzy naukowcami i przedstawicielami branży gier z całej Polski, którzy odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu talentów i przyszłych liderów dla przemysłów kreatywnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Nauki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a patronatu udzieliła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Konkursowi patronują również: JM Rektor PŁ - prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - dr hab. Przemysław Wachowski oraz Prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie ztgk.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku.