Data dodania 13.01.2022 - 14:00

Rozpoczęło się odliczanie do kolejnej edycji Akademickich Targów Pracy. 27 kwietnia specjalna platforma dedykowana wydarzeniu stanie się miejscem poszukiwań ofert pracy, praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów, którzy będą mogli aplikować na setki stanowisk, do kilkudziesięciu topowych firm z regionu łódzkiego.

Ze względu na sytuację epidemiczną ATP 2022 odbędą się, podobnie jak w ubiegłym roku w formie zdalnej, z wykorzystaniem internetowej platformy targowej. - Jesteśmy pionierami w organizacji niekomercyjnych, zdalnych targów pracy - twierdzą organizatorzy i zachęcają do udziału.

Akademickie Targi Pracy to wydarzenie integrujące środowisko pracodawców i studentów. - Dla osób wchodzących na rynek pracy to wyjątkowa sposobność na spotkanie z przedstawicielami interesujących ich przedsiębiorstw. To także możliwość oceny poziomu własnych umiejętności i kompetencji potrzebnych do pracy w wybranej branży. Pracodawcy z kolei mogą poznać oczekiwania przyszłych pracowników i zapoznać ich ze specyfiką pracy w swoich firmach. Jest to także świetna okazja do utrwalenia wizerunku firmy nie tylko w gronie studenckim, ale także branżowym - informuje Aleksandra Kęsa - Zasadziak z Biura Karier PŁ, współorganizatora ATP.

Podczas całego wydarzenia przewidzianych jest wiele okazji do zdobycia nowych, przydatnych kompetencji.  - Odwiedzający mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych przez przedstawicieli firm – praktyków w wybranych dziedzinach. Zajęcia są dostosowane do aktualnych potrzeb lokalnego rynku pracy i pomagają w podnoszeniu przydatnych w praktyce kompetencji.  Każdego roku rozpiętość tematyczna szkoleń jest imponująca, dzięki czemu każda osoba znajdzie najbardziej interesujący ją warsztat - dodaje Kęsa-Zasadziak.

Zapraszamy do kontaktu i obserwowania wydarzenia na Facebooku. Zgłoszenia z firm są przyjmowane do 28 stycznia na adres: atp@adm.p.lodz.pl  tel. 42 631 20 98, fax. 42 631 27 39.