Data dodania 26.05.2022 - 14:48

Kolejne spotkanie z cyklu "Zawód Naukowiec" odbędzie się na Politechnice Łódzkiej 4 czerwca. Uczestnicy sobotniego wydarzenia przekonają się, że wspaniałe wynalazki mogą tworzyć również ludzie bardzo młodzi.

- Zapraszamy na fascynującą podróż do świata nauki wszystkich w wieku 12+. Można przyjść z koleżanką, kolegą, czy też z córką, synem, mamą, tatą, babcią, dziadkiem - zachęca do grupowego, czy też rodzinnego udziału w wydarzeniu dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, prof. PŁ, dyrektorka Instytutu Matematyki i pomysłodawczyni cyklu.

Podczas drugiego spotkania na PŁ, uczestnicy poznają historię pojazdów napędzanych energią słoneczną zbudowanych przez studentów Politechniki Łódzkiej z Lodz Solar Team - Sekcji Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji. Bolidy te zdobyły wiele wyróżnień i międzynarodowych nagród.

Ponadto, dr hab. inż. Ewa Skrzetuska, prof. PŁ, wyjaśni jak dzięki nauce można zabezpieczać dzieci przedwcześnie urodzone przed nadmierną utratą wody z organizmu i wychłodzeniem. Opowie też o innowacyjnych metodach pozwalających monitorować parametry życiowe ludzi oraz wspomagać procesy rehabilitacji poprzez połączenie systemów elektronicznych z wyrobami tekstylnymi.

- Po wykładach będzie można nie tylko zobaczyć bolid, ale nawet zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie - informuje organizatorka cyklu.

Spotkania odbywają się w wersji stacjonarnej i zdalnej. Aby wziąć udział w wydarzeniu w wersji stacjonarnej prosimy o zapisanie się na wydarzenie – więcej szczegółów i harmonogram na stronie organizatora.