Data dodania 03.04.2023 - 09:17

Politechnika Łódzka zaprasza do udziału w XXII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, który odbędzie się pod hasłem WIEDZA, TWÓRCZOŚĆ, SUKCES. Dzień festiwalowy w PŁ to tradycyjnie czwartek - tym razem 20 kwietnia.

Specjalnie na ten dzień, w Politechnice Łódzkiej przygotowano ponad 50 wykładów i prezentacji, zarówno z obszaru techniki i technologii, jak również matematyki, fizyki, chemii oraz kultury i sztuki. Wszystkie prezentacje odbędą się stacjonarnie, w budynku Wydziału ChemicznegoAlchemium.

- Zaplanowano również ponad 20 imprez towarzyszących na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej: warsztaty oraz wystawy na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, zwiedzanie Biblioteki, warsztaty w Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki oraz ścieżkę edukacyjną na Wydziale Chemicznym. Nasi przedstawiciele będą również obecni na Rynku Manufaktury podczas Festynu Nauki 22-23 kwietnia - wyjaśnia Katarzyna Maćczak z Działu Nauki, koordynatorka wydarzeń organizowanych przez PŁ. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Podczas Festynu  koła naukowe w oryginalny sposób zaprezentują swoja wiedzę oraz efekty swoich badań i prac. Studenci zapraszają na pokaz zdalnie sterowanych robotów, nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie motoryzacji, a także zachęcają do udziału w doświadczeniach chemicznych, fizycznych oraz  zabawy z tensegritami.

Na zakończenie pikniku rozstrzygnięta zostanie kolejna edycja konkursu ogłoszonego przez JM Rektora PŁ SUKCES NAKRĘCAJĄ NAJLEPSI dla Studenckich Kół Naukowych na najbardziej oryginalną i kreatywną formę prezentacji wydziału podczas Festynu Nauki, w ramach XXII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.