Data dodania 06.07.2021 - 11:09

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka z cyklu "Wokół Uczelni", w którym prof. Krzysztof Jóźwik podsumowuje ostatnie miesiące działalności Politechniki Łódzkiej. Nasza uczelnia znacznie wzmocniła swoją pozycję, szczególnie w międzynarodowych rankingach, a także utrzymała wysoką 8. lokatę wśród polskich uczelni w najnowszym Rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

W czwartym odcinku, rektor PŁ mówi także o nowych umowach o podwójnych dyplomach z francuskimi uczelniami i nawiązanej współpracy z międzynarodowymi firmami. Wymienia ostatnie osiągnięcia pracowników i studentów: publikację prof. Katarzyny Pernal w NRC, doktorat h.c. prof. Jana Awrejcewicza i docenienie prof. Tomasza Kapitaniaka przez elitarne, europejskie stowarzyszenie naukowców. Z dumą wspomina zwycięski projekt strojów dla obsługi polskiego pawilonu, przygotowany przez studentkę Barbarę Florczyk na wystawę EXPO w Dubaju. Mówi też o nowych inwestycjach w kampusie PŁ, m.in. powstającym przedszkolu dla dzieci pracowników i studentów.