Data dodania 05.12.2023 - 10:04

Reprezentacja sekcji dla osób z niepełnosprawnościami Klubu Uczelnianego AZS PŁ fantastycznie zaprezentowała się podczas w odbywających się w Gdańsku (1-3.12.) Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w tenisie stołowym.

Jak poinformowała trenerka sekcji Teresa Biela Jesionowska intensywne przygotowania zawodników podczas treningów w Centrum Sportu PŁ zaowocowały czterema srebrnymi medalami. Trzy z nich indywidualnie wywalczyły:

- Pozostałym studentom niewiele zabrakło do podium, ale starania o jak najlepszy wynik się opłaciły. Ostatni  srebrny medal w klasyfikacji drużynowej  jest efektem wspólnej pracy. Każdy z uczestników dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu , bo w drużynie jest siła.  Mecze nie były łatwe, gdyż wiele z nich zostało rozegranych w tie-breaku. Poziom był bardzo wyrównany, a walka przy stole toczyła się o każdą piłkę - mówi trenerka sekcji z PŁ, która w imieniu studentów bardzo dziękuje BON PŁ za okazaną pomoc i wsparcie.

W zawodach startowało blisko 100 uczestników z 23 jednostek AZS. Politechnikę Łódzką reprezentowali: Anna Banachowicz, Hubert Krokowicz, Dominika Lamch, Katarzyna Łuczyńska, Agata Mochola, Karolina Pańczak, Piotr Pietrzak, Agata Skalska, Sebastian Świderek, Mateusz Wójcik.