Data dodania 09.03.2023 - 11:48

Miłośnicy piosenki turystycznej i studenckiej, po przerwie spowodowanej pandemią, ponownie spotkają się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Od 10 do 12 marca nowoczesny obiekt sportowy zamieni się w salę festiwalową i wypełni się śpiewem.

Początek wydarzenia, piątek - 10 marca, godz. 19:00, Zatoka Sportu PŁ, al. Politechniki 10.

48. Festiwal YAPA otworzy JM Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, następnie odbędzie się Koncert Konkursowy, który poprowadzą: Krzysztof Zimoch, Łukasz Przywara, Ryszard Gawroński. W sobotę, (11.03) zaplanowano Koncert Gwiazd, w którym usłyszymy znane i lubiane zespoły. Festiwal zakończy się w niedzielę, 12 marca. Szczegółowy program 48. OSPPT YAPA.

YAPA to największe takie wydarzenie w Polsce i jeden z najstarszych festiwali muzyki turystycznej i studenckiej w kraju. Jego początki sięgają lat 70. Od tamtego czasu Festiwal wpisuje się w kalendarz jako jedna z najważniejszych imprez kulturalnych zarówno w Łodzi, jak i w Polsce.

Od lat, organizatorami wydarzenia są: Studencki Klub Turystyczny PŁazik, Studenckie Radio ŻAK oraz Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich.