Data dodania 07.10.2021 - 10:17
Kategorie aktualności

Tegoroczna edycja Łódzkich Dni Informatyki odbędzie się w formule online, od 19 - 23 października. Będzie to wyjątkowa, jubileuszowa edycja tego wydarzenia.

Image

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Aleksandra Przegalińska, która uświetni uroczyste otwarcie ŁDI wykładem „Horyzonty AI”. To uznany polski autorytet w dziedzinie sztucznej inteligencji. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, dotyczące tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Bada reakcje człowieka na kontakt z zaawansowanymi botami i robotami.

Organizatorzy ŁDI, w bogatym pięciodniowym programie oferują 20 warsztatów i wykładów z zakresu: DevOps, Cloud, IoT, AI, e-commerce, Cybersecurity. Zapewniają, że udział w każdym z nich, to oprócz dużej dawki praktycznej wiedzy, szansa na wygranie atrakcyjnych nagród: słuchawek, klawiatur i myszek. Dla uczniów szkół średnich przewidziano moduł Junior w ramach, którego zaplanowano m.in. konkurs na przygotowanie projektu w jednej z czterech kategorii.

Po raz pierwszy w ramach ŁDI zorganizowany będzie także Dzień Biznesowy, który odbędzie się także w wersji stacjonarnej w siedzibie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Jego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, podczas jednej z debat, od przedstawicieli firm z klastra ICT Polska Centralna, o sukcesach i porażkach w prowadzeniu firmy IT. 

Nowością na tegorocznych Łódzkich Dniach Informatyki jest moduł e-gamingowy w BaseStack. To pierwsze w Łodzi centrum gamingowo-treningowe, przygotowało trzy turnieje e-sportowe: League of Legends, Counter-Strike Global Offensive oraz Fifa 21. Udział w turnieju jest bezpłatny. Dla najlepszych zespołów przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapisy na Facebooku.

- Przed wyruszeniem do BaseStack zbierzcie drużynę, albo uwierzcie we własne umiejętności i spróbujcie sił solo, w jednym z turniejów - informują organizatorzy i zachęcają do udziału w wyjątkowym, przesiąkniętym klimatem gamingowym miejscu w Łodzi.

Politechnika Łódzka jest jednym z głównych organizatorów Łódzkich Dni Informatyki. Więcej informacji na stronie poświęconej wydarzeniu.