Data dodania 22.06.2022 - 10:35

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała wyniki tegorocznych rankingów. Pierwsze miejsce w Rankingu Uczelni Akademickich zajął Uniwersytet Warszawski, uzyskując 100 proc. we wskaźniku rankingowym. Politechnika Łódzka została sklasyfikowana wśród dziesięciu najlepszych uczelni w Polsce.

Drugą pozycję zajął ubiegłoroczny zwycięzca rankingu Uniwersytet Jagielloński (wskaźnik rankingowy 99,4), a trzecią - Politechnika Warszawska (wskaźnik rankingowy 84). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Na kolejnych miejscach znalazły się: Politechnika Gdańska, ex aequo Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz ex aequo Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Łódzka.

W Rankingu Uczelni Technicznych Politechnika Łódzka, podobnie jak w poprzednim roku, zajęła piąte miejsce ze wskaźnikiem rankingowym 70,4. Na pierwszej pozycji jest Politechnika Warszawska (84.0), na drugiej Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (80.5), na trzeciej - Politechnika Gdańska (78.4). Czwarte miejsce zajęła Politechnika Wrocławska (72.6).