Data dodania 11.03.2022 - 11:07

Już w poniedziałek, 14 marca, rusza nowa edycja projektu „Idea Box - pomysły pracowników i studentów na rzecz rozwoju PŁ”. Każdy członek społeczności akademickiej może dokonać zgłoszenia - wystarczy ciekawy pomysł, termin upływa 31 marca br.

- Budżet „Idea Box” w bieżącym roku wynosi 80 000 zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizację ogólnouczelnianych pomysłów zgłoszonych przez pracowników, studentów oraz doktorantów naszej uczelni. Projekt jest finansowany ze środków budżetu zadaniowego Politechniki Łódzkiej, a jego założeniem jest poprawa warunków pracy i studiowania na uczelni – informuje Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni, który odpowiada za projekt. - W tegorocznej edycji budżetu wracamy do znanej z poprzednich lat zasady wspólnego zgłaszania pomysłów przez wszystkich członków społeczności akademickiej PŁ, zarówno studentów i pracowników. Zwycięskie pomysły zostaną wyłonione w drodze głosowania online.

Pomysły można zgłaszać do 31 marca, a w czerwcu będzie można na nie zagłosować. Wyniki głosowania poznamy pod koniec czerwca, a wybrane pomysły zostaną zrealizowane do końca 2022 roku.

Zwycięskie pomysły z poprzednich lat to m.in.: umieszczenie kampusów PŁ na mapach GOOGLE STREET VIEW, uruchomienie aplikacji MOBILE ALERT umożliwiającej szybkie zgłaszanie usterek, które wystąpiły na terenie uczelnianych kampusów. Ponadto zostały zainstalowane samoobsługowe stacje naprawy rowerów oraz podświetlane gabloty informacyjne typu CITYLIGHT. W ubiegłym roku na kampusie B została wysiana kwietna łąka oraz umieszczono domki dla jeży w parku im. Klepacza.

Ze środków „Idea Box” zostały również zakupione i zainstalowane na terenie kampusów PŁ czujniki mierzące jakość powietrza AIRLY. Każdy użytkownik ma możliwość śledzenia pomiarów dzięki mobilnej aplikacji na systemy Android i iOS oraz poprzez platformę internetową. Zakup systemu monitorującego wpisał się w realizowany od kilku lat na PŁ projekt „Smart Campus”, a zbierane dane są wykorzystywane do badań naukowych.

Organizatorzy mają nadzieję, że również w tym roku uda się zrealizować kolejne ciekawe pomysły zgłoszone przez społeczność akademicką PŁ. Opis projektu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie projektu. W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Działu Rozwoju Uczelni, e-mail: rozwoj@adm.p.lodz.pl, tel. 42 631 29 20.