Data dodania 11.06.2024 - 08:09
Kategorie aktualności

Fantastyczny występ studentów z sekcji dla osób z niepełnosprawnościami w PŁ na odbywających się  w Gdańsku (6-9.06) Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w lekkoatletyce.

Image

Reprezentacja KU AZS Politechniki Łódzkiej w składzie: Agata Mochola (WBAIS), Hubert Krokowicz (WBAIS), Piotr Pietrzak (WEEiA), Sebastian Świderek (WFTIMS), Mateusz Wójcik (WEEiA) zdobyła aż 5 medali w konkurencjach biegowych:

• na 100 m brązowy medal zdobył Hubert Krokowicz,
  • na 200 m srebrny medal zdobył Hubert Krokowicz,
  • na 200 m brązowy medal zdobył Sebastian Świderek,
  • na 1 500 m srebrny medal zdobył Sebastian Świderek,
  • męska sztafeta  4 x 100 m (w składzie: Hubert Krokowicz, Sebastian Świderek, Mateusz Wójcik, Piotr Pietrzak) wywalczyła srebrny medal.

Medal brązowy w pchnięciu kulą wywalczył Piotr Pietrzak.

Tuż za podium w biegu na 400 m uplasował się Mateusz WójcikAgata Mochola w skoku w dal zajęła 4. miejsce.

Ogromne gratulacje dla całej drużyny Politechniki Łódzkiej, trenowanej przez Teresę Biela-Jesionowską.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu.