Data dodania 20.05.2022 - 09:29

Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej zaprasza na obchody 63. urodzin. Bezprecedensowe w radiowym świecie 63 godziny audycji, bez żadnej przerwy, wyjątkowy koncert i eksperymentalny piknik dla wszystkich – kliknijcie po szczegóły i bądźcie z nami, informują organizatorzy wydarzenia.

18 maja 1959 roku to dla Żakowców wyjątkowa data symbolicznych narodzin Radia Żaka w III Domu Studenckim PŁ. Na pamiątkę, każdego roku, obchodzi wspólnie z słuchaczami swoje urodziny.

- W tym roku obchody przebiegają pod hasłem EKSPERYMENTU. Jeszcze bardziej intrygujące tematy audycji, niebanalne duety prowadzących, eksperymentalne formy radiowej ekspresji – to wszystko w ramach 63 godzin programu nadawanego bez żadnej przerwy, od godziny 09:00 w piątek 20 maja, do północy w niedzielę 22 maja. Żakowe klasyki w nowej formie i zupełnie nowe, porywające audycje – słuchajcie i bądźcie z nami na 88,8 MHz lub poprzez stronę zak.lodz.pl/player - informują Żakowcy.

W następny weekend zapraszają na koncert w łódzkiej klubokawiarni Niebostan. - Na pierwszy ogień, od godziny 19:00, pójdzie łódzki zespół Pleń, a wraz z nim potężna dawka post-rocka i shoegaze’u. Zaraz potem scena będzie należeć do duetu Wczasy, łączącego w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Ich debiutancka płyta pt. „Zawody” trafiła do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku, a kolejny album – „To wszystko kiedyś minie”, znalazł się m.in. w plebiscycie Gazety Wyborczej, będącym podsumowaniem najlepszych płyt roku 2021. Nie mamy wątpliwości, że trafi i w Wasze serca! - mówią organizatorzy.

Po koncercie urodzinowym w klubokawiarni Niebostan zaplanowano kolejną flagową imprezę, czyli Dyskotekę Młodego Człowieka (od 22:00). 100% polskiej muzyki, 100% energii wśród prowadzących i na parkiecie – to gwarancja imprezy do białego rana. Kolejnego dnia, w niedzielę 29.05, zapraszają na eksperymentalny piknik w Poleskim Ośrodku Sztuki. Szczegóły o wydarzeniu na facebooku Radia ŻAK.

Radio ŻAK zaprasza do wspólnego świętowania w eksperymentalnym stylu!

• 20–22.05: specjalna ramówka urodzinowa – 63 godziny audycji bez przerw

• 28.05: wydarzenie towarzyszące – koncert duetu Wczasy + support Pleń (od 19:00), Dyskoteka Młodego Człowieka (od 22:00)

• 29.05: wydarzenie towarzyszące – eksperymentalny piknik w Miejskiej Strefie Kultury przy ulicy Krzemieckiej 2A: koncert Grzegorza Tarwida (16:00), konkurs recytacji tekstów rapu połączony z występem Orkiestry Klangoru Poleskiego (18:00), koncert Maha Fiksum (19:00).