Data dodania 11.12.2020 - 10:06

W ogłoszonym po raz 4. konkursie MINIATURA Narodowego Centrum Nauki, wyłoniono 178 laureatów. Jak wynika z opublikowanej listy rankingowej, z uczelni technicznych otrzyma dofinansowanie tylko 31 projektów, w tym aż 8 grantów trafi do naukowców Politechniki Łódzkiej.

Granty trafią do chemików na m.in.: badania związane z syntezą nowych barwników, badania żeli polimerowych, kompozytów elastomerowych, czy też składu polifenolowego liści buraka cukrowego. Informatycy prowadzić będą prace nad urządzeniami typu „wearables” przeznaczonymi dla seniorów oraz nad zastosowaniem rzeczywistości wirtualnej w redukcji stresu. Mechanik zajmie się badaniem zaburzeń przepływu w układzie wirującym.

Laureaci konkursu MINIATURA otrzymają finansowanie na badania wstępne /pilotażowe, a jego wysokość waha się od niemal 32 tysięcy złotych do prawie 50 tysięcy - maksymalnej kwoty, jaką można otrzymać w tym konkursie.

Szczegółowa lista nagrodzonych znajduje w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.