Data dodania 20.11.2023 - 10:31
Kategorie aktualności

Zakończyła się XVI edycja największego programu stypendialnego w Polsce - Młodzi w Łodzi. Jak poinformowali organizatorzy: studenci Politechniki Łódzkiej rozbili bank Stypendiów od Pracodawców.

Image

W ramach tej edycji, w sumie zostały przyznane 123 stypendia o wartości od 9 tys. - 10 tys. zł, z czego aż 85 trafiło do studentów Politechniki Łódzkiej. Ponadto otrzymali trzy z 14 oferowanych akademików oraz 10 z 33 oferowanych miejsc na kursach.

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego otrzymali 24 stypendia finansowe, studenci Uniwersytetu Medycznego 10 stypendiów, 2 stypendia studenci Akademii Muzycznej oraz studenci ASP i SAN po jednym stypendium.

W programie Młodzi w Łodzi to firmy i instytucje fundują stypendia finansowe, akademiki bądź kursy językowe i inne podnoszące kwalifikacje, dla najbardziej aktywnych studentów wybranych kierunków studiów. W ramach programu każda z firm przygotowuje swój indywidualny regulamin programu stypendialnego, który określa warunki i kryteria jakie powinien spełniać stypendysta, a także jego ewentualne zobowiązania wobec fundatora.

Należy pamiętać, że dla firmy stypendysta może być sprawnym Ambasadorem na uczelni oraz cennym praktykantem czy stażystą, a w dalszej perspektywie jej pracownikiem.
 

Lista wszystkich stypendystów 2023-2024.