Data dodania 09.11.2022 - 11:47

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) obchodzi 30-lecie swojej działalności. W ramach jubileuszu, 10 i 12 listopada, zaplanowano dwa wydarzenia integracyjne dla studentów i absolwentów Centrum.

W czwartek, 10 listopada, od godz. 9:00 do godz.17:00, zaplanowano wydarzenie „Meet the Future – IFE Alumni vs. IFE Students”. To spotkanie studentów i absolwentów reprezentujących świat biznesu. Jak informują organizatorzy te dwa światy zetkną się na firmowych stoiskach, a również podczas warsztatów. Studenci będą też mieć szansę sprawdzenia się w roli nauczycieli dla wieloletnich ekspertów, pokazując absolwentom, jak wiele mogą już ich nauczyć.

W sobotę, 12 listopada, o godz. 18:30 w auli IFE rozpocznie się jubileuszowe spotkanie absolwentów Centrum. Ponad 160 osób, które ukończyły studia w IFE na przestrzeni kilkudziesięciu lat, ponownie odwiedzi Politechnikę Łódzką. Część wspomnieniową poprowadzi dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej – dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ. Gościem szczególnym będzie prof. Jan Krysiński, były rektor PŁ i jeden z założycieli IFE, który podpisywać będzie wydaną przez siebie książkę.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ, fot. Jacek Szabela

IFE wykształciło już ponad 4000 absolwentów, którzy rozsiani po świecie realizują swoje ambicje zawodowe. W tej chwili w Centrum studiować można za darmo na studiach I stopnia - na 10 kierunkach w języku angielskim i 1 dwujęzycznym (angielsko-francuskim) oraz na 7 kierunkach II stopnia. Daje to łącznie ponad 600 przedmiotów prowadzonych w językach obcych. Ponadto, każdy student IFE ma możliwość wyjazdu na semestr mobilny do jednej z 400 uczelni w 70 krajach.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego zostało powołane w lipcu 1992 r. (jako Międzynarodowy Wydział Inżynierii znany pod nazwą IFE - International Faculty of Engineering) było pierwszą instytucją polskiego szkolnictwa wyższego, oferującą studia prowadzone w języku angielskim i francuskim.