Data dodania 29.11.2021 - 11:33

Mgr inż. Artur Łagoński z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ otrzymał nagrodę III stopnia w XI Konkursie o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Automatyki i Robotyki. Tradycyjnie wyróżniony został także wydział, który ukończył laureat.

Nasz absolwent otrzymał nagrodę za pracę magisterką zatytułowaną „Zastosowanie sterownika PLC do sterowania procesem fermentacji kwasu chlebowego”. Praca została wykonana w Instytucie Systemów Inżynierii Elektrycznej pod kierunkiem dr inż. Artura Szczęsnego.

Jury w uzasadnieniu przyznania nagrody napisało: Dyplomant zaprojektował i zrealizował układ sterowania linią procesową do produkcji kwasu chlebowego. Opracował i wykonał wizualizację interfejsu pomiędzy operatorem a maszyną. Dodatkowo w trakcie prac projektowych dobrał komponenty układu sterowania zgodnie z wymogami higienicznymi i funkcjonalnymi klienta końcowego. W projekcie instalacji został wykorzystany sprzęt firmy Siemens.

To była już XXVI edycja Konkursu o Nagrodę Simensa. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej z okazji obchodów Dnia Politechniki Warszawskiej.

Konkurs organizowany przez firmę Siemens wspólnie z Politechniką Warszawską służy promowaniu wybitnych osiągnięć w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce oraz absolwentów uczelni wyższych.