Data dodania 28.06.2024 - 08:49

Politechnika Łódzka przystąpiła do akcji „Odkręcamy korki – rowerem do pracy”, której celem jest propagowanie korzystania z łódzkiego roweru miejskiego - ekologicznego środka transportu.

Inicjatywa polega na tym, że pracownicy firm i instytucji, korzystając z rowerów miejskich, „wykręcają” kilometry na rzecz swoich organizacji, które konkurują ze sobą w ramach akcji.

50 pracowników, którzy zgłoszą zainteresowanie udziałem w akcji, otrzyma vouchery upoważniające do bezpłatnego korzystania z Łódzkiego Roweru Publicznego w okresie 2-16 lipca br.

- W akcji może wziąć udział każdy pracownik PŁ. Z rowerów będzie można korzystać przez 14 dni, przez całą dobę, można nimi jeździć na dowolnie wybranych przez siebie trasach (nie tylko do pracy). Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny. Mamy nadzieję, że pracownicy naszej uczelni skorzystają z możliwości poruszania się po mieście łatwo dostępnym środkiem transportu, jakim jest miejski rower – powiedział Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni.

W celu otrzymania vouchera należy się zarejestrować za pośrednictwem formularza.

Organizatorem akcji jest Gazeta Wyborcza, a honorowym patronatem objęła ją Prezydent Miasta Łodzi. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej ciekawej inicjatywie. Opiekunem wydarzenia jest Dział Rozwoju Uczelni.