Data dodania 29.04.2022 - 09:15

Konkretne przykłady biznesowe i solidna dawka praktycznej wiedzy – to tylko niektóre z powodów, dla których warto wziąć udział w tegorocznym Corning Day organizowanym na Politechnice Łódzkiej 11 maja.

W tym roku Corning Day odbędzie się pod hasłem „50-lecie wynalezienia światłowodu”. Przedstawiciele firmy Corning - światowego lidera technologii światłowodowej – spotkają się w środę (11.05) ze studentami o godz. 12.15 w budynku Alchemium na Wydziale Chemicznym. Wykład poprowadzi dr inż. Grzegorz Tosik – menedżer z Corning i wykładowca PŁ. W spotkaniu wezmą również udział inni absolwenci uczelni, którzy obecnie rozwijają karierę w  tej amerykańskiej firmie. Podpowiedzą, jak przygotować się do wejścia na rynek pracy i podzielą się swoim doświadczeniem.

- Osoby zainteresowane możliwościami, jakie oferuje firma, będą miały okazję porozmawiać również z rekruterami na stoisku HR w budynku Lodexu (B9) od godz. 8:00 do 10:30. W ramach Corning Day odbędą się również praktyczne warsztaty z jej pracownikami od godz. 14:15 do 16:00. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału, bo to świetna okazja, żeby sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce pod okiem ekspertów Corning - zachęca dr hab. inż. Ewa Raj, prof. na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, współorganizatorka wydarzenia.

Warsztat I: Kreatywne rozwiązywanie problemów technicznych.

Prowadzący: Jakub Krawczyk, R&D Expert, Piotr Piotrowski, Process Development Manager. Podczas warsztatu eksperci przedstawią metodologię rozwiązywania wyzwań inżynierskich. Po krótkim wstępie, uczestnicy będą mogli samodzielnie rozwiązać problem spotykany na co dzień w przemyśle światłowodowym.

Warsztat II: Rola automatyzacji w nowoczesnym przedsiębiorstwie.

Prowadzący: Piotr Węglarski, Regional Controls Engineering Supervisor. W ramach warsztatu studenci zdobędą wiedzę na temat automatyzacji w przedsiębiorstwach – z czym jest związana, w jaki sposób się ją wdraża i jak można ją wspierać, wykorzystując inne dziedziny nauki.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego zachęcamy do zapisania się już dziś.