Data dodania 06.12.2022 - 13:01

Zapraszamy 15 grudnia na Politechnikę Łódzką, na kolejne spotkanie w ramach Czwartkowego Forum Kultury, zatytułowane „Chciałam zawojować świat". Gościem wydarzenia będzie aktorka filmowa i dubbingowa -  Dorota Chotecka - Pazura.

Dorota Chotecka-Pazura ukończyła studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.  W telewizji zadebiutowała w 1993 r. rolą w filmie "Pożegnanie z Marią". Następnie wystąpiła w takich produkcjach, jak: "Awantura o Basię", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Dzień świra", "Szczęśliwego Nowego Roku"...

Jej ogromna popularność zaczęła się pod koniec lat 90. dzięki roli autokratycznej i spontanicznej Danuty Norek w serialu komediowym "Miodowe lata". Przez dziesięć lat wcielała się także w postać Krystyny Więcławskiej w serialu "Ranczo".

Prowadziła w TV programy autorskie jak np. "Baby room", "Stylowe Spotkania Gali" oraz "Fabryka Urody".  Brała udział w piątej edycji programu rozrywkowego "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", emitowanego w telewizji POLSAT.  W latach 1993-2022 zagrała w ponad sześćdziesięciu filmach. Jest także aktorką dubbingową.

Zapraszamy do Sali Widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a) o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzi prof. Anna Jeremus - Lewandowska.