Data dodania 12.10.2021 - 13:42

Politechnika Łódzka i Polmos Żyrardów podpisały (12.10) umowę o kontynuacji współpracy, która jest kluczowa dla zapewnia wysokiej jakości kształcenia i wspólnych badań na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności (BiNoŻ).

- Polmos Żyrardów jest partnerem, z którym od wielu lat podejmujemy wspólne inicjatywy. Dają one korzyści kadrze naukowej, która w kontakcie ze specjalistami z przemysłu może rozwijać projekty aplikacyjne. Dla studentów jest to możliwość zobaczenia, jak działa przemysł i zapoznania się z oczekiwaniami rynku pracy - mówi dr hab. inż. Anna Diowksz, prof. PŁ i dziekan Wydziału BiNoŻ - głównego partnera umowy. W prace naukowe prowadzone z firmą szczególnie zaangażowana jest kadra Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii.

Dokument podpisali: prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ i Jan Filocha, dyrektor Polmos Żyrardów. Firma jest sponsorem nagród za najlepsze prace magisterskie lub doktoranckie wykonane na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności.

- Proponujemy również staże dla studentów oraz wspomagamy prowadzone na Wydziale badania naukowe związane profilem naszej produkcji. Głównie skupiamy się na doskonaleniu procesów technologicznych dotyczących produkcji spirytusu i pracach rozwojowych, tak by zapewnić jak najlepszą jakość komponentów naszego produktu klasy super premium – wyjaśnia Jan Filocha.