Data dodania
Kategorie aktualności

Zapraszamy na Politechnikę Łódzką (10.04) na Czwartkowe Forum Kultury z urbanistą, architektem dr. inż. Robertem Warszą, absolwentem Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska (BAIŚ) PŁ. Będzie to kolejne spotkanie organizowane w ramach obchodów jubileuszowych 80-lecia uczelni.

Image

Dr inż. arch. Robert Warsza jest adiunktem w Instytucie Architektury i Urbanistyki na Wydziale BAIŚ PŁ, aktywnie zaangażowanym w pracę na rzecz podnoszenia jakości przestrzeni miast Polski, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarowania ich zielonymi przestrzeniami.

W latach 2013-2021 był dyrektorem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (MPU) w Łodzi - projektantem generalnym. W kolejnych latach, 2021-2022, był ekspert w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. 

Jest współautorem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta Łodzi i prawie 100 planów miejscowych w jego obszarze. Wspólnie z MPU w Łodzi jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, w tym: Nagrody Ministra Rozwoju Rzeczpospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie planowania i zagospodarowania przestrzennego (2020), dwukrotnie Nagrody im. Jerzego Regulskiego w kategorii „Idea” (2019, 2017). Członek Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN.
 
Zapraszamy do Sali widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a) na spotkanie, które poprowadzi. prof. Anna Jeremus-Lewandowska. Początek o godz. 18:00.