Data dodania 17.01.2023 - 12:27

Dr inż. Adam Rylski adiunkt w Instytucie Inżynierii Materiałowej na Wydziale Mechanicznym, jest jedynym kandydatem z Politechniki Łódzkiej do tytułu Złotego Inżyniera w tegorocznym 29. Plebiscycie Przeglądu Technicznego.

Kandydat z PŁ w pracy naukowej koncentruje się na fizyko-chemii powierzchni ciał stałych oraz na wytwarzaniu metodami fizycznego osadzania z fazy gazowej, cienkich warstw o szczególnych właściwościach. Od lat promuje polskie innowacje i wynalazki, szczególnie uczniów i studentów, na międzynarodowych wystawach. W 2020 roku został nagrodzony przez Przegląd Techniczny tytułem „Srebrnego Inżyniera".

Doktor Rylski jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród oraz odznaczeń. Jest prezesem Zarządu Łódzkiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT.  Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Wychowanków Politechniki Łódzkiej.

Aby wziąć udział w plebiscycie należy wejść na stronę Konkursu Złoty Inżynier i zagłosować na wybranego kandydata. Termin zgłoszeń upływa 20  stycznia
Zachęcamy do głosowania w 29. Plebiscycie „Złoty Inżynier”.