Data dodania 19.01.2023 - 10:04
Kategorie aktualności

Aleksandra Bednarek, obecnie studentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej, z sukcesami wystartowała w 5. Mistrzostwach Świata w lodowym pływaniu Federacji IISA (International Ice Swimming Associtation).

Image

Jak poinformowała nasza pływaczka, na Mistrzostwach wystartowała w 4 konkurencjach indywidualnych i 3 sztafetowych. Na 50 m oraz 100 m stylem klasycznym i 100 m zmiennym, w kategorii wiekowej 25-29 lat, zdobyła srebrny medal. Na 500 m znalazła się tuż za podium na 4. miejscu. Najwyżej w kategorii Open zajęła 5. miejsce na 100 m stylem klasycznym, w wyścigu indywidualnym oraz trzykrotnie zdobyła srebrny medal w wyścigach sztafetowych na 4x50  stylem dowolnym, 4x50 stylem zmiennym i 4x250 dowolnym.

5. Mistrzostwa Świata w lodowym pływaniu Federacji IISA odbyły się we Francji w mieście Samoëns. Uczestniczyło w nich 471 zawodników z 41 krajów. - Choć zawody były zimowe pogoda tym razem okazała się być bardziej wiosenna, gdyż woda miała temperaturę 4-4,5 stopnia, a powietrze ok. 5-7 stopni - powiedziała nasza zawodniczka.

Ola Bednarek studiuje biotechnologię na studiach drugiego stopnia. Jest na pierwszym roku.