Data dodania 28.01.2021 - 11:28

W najnowszym Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021 ogłoszonym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej, po raz kolejny, znalazło się na pierwszym miejscu w województwie łódzkim.

To nie koniec dobrych wiadomości. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej awansowało w klasyfikacji ogólnopolskiej Rankingu o trzy miejsca. Zajmuje obecnie 15. pozycję w zestawieniu najlepszych liceów oraz 10. miejsce w Rankingu Maturalnym, awans aż o 9 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.

Na czym polega recepta na sukces wyjaśnia dyrektor PLO PŁ Tomasz Kozera:

Dla nas pedagogów sukcesem są osiągnięcia wypracowane przez uczniów. W pracy z uczniami wybitnie zdolnymi kieruję się zawsze zasadą , żeby nie przeszkadzać im w rozwoju swoich zainteresowań i kształtowaniu nowych  umiejętności. Wspólnie z moimi wspaniałymi kolegami - nauczycielami PLO PŁ staramy się  motywować uczniów do wytężonej pracy i wspierać ich w realizacji swoich marzeń.

Dostrzegamy również wsparcie naszych kolegów pracowników Politechniki Łódzkiej, którzy zawsze służą nam pomocą i swoja wiedzą akademicką. Szczególne podziękowania kieruję w stronę  Wydziału Chemicznego PŁ.
Na końcowy sukces szkoły składają się nie tylko wyniki konkursów i olimpiad przedmiotowych, ale przede wszystkich sukcesy na egzaminach maturalnych. Wytężona praca nauczycieli i uczniów, niezliczona liczba testów, rozwiązanych arkuszy maturalnych i wspólnie spędzone godziny nad zadaniami wyznaczają nam drogę do sukcesu.

W rankingu wojewódzkim, podobnie jak w ubiegłym roku, drugie miejsce na podium zajęło I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, a trzecie - Publiczne LO UŁ im. Sprawiedliwi wśród Narodów Świata.

Podobnie jak w poprzednich latach, kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.