Data dodania 02.03.2022 - 09:17

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTiMS), w ramach obchodów Dnia Liczby Pi, zaprasza na seminarium profesora Macieja Dunajskiego - wykładowcy fizyki matematycznej na Uniwersytecie w Cambridge, absolwenta Politechniki Łódzkiej Wydziału FTiMS oraz Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Prof. Dunajski współpracował z Rogerem Penrosem i Stephenem Hawkingiem. Zajmuje się szeroko pojętą geometrią oraz teorią czarnych dziur. W trakcie spotkania zaprezentuje swoją najnowszą książkę Geometry: A Very Short Introduction, w której opisuje zagadnienia geometrii począwszy od klasycznej geometrii euklidesowej, a kończąc na opisie czasoprzestrzeni w czarnych dziurach.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 11 marca, o godz. 12:15 w Auli Major (sala 0.4) w budynku Instytutu Fizyki PŁ (B14) przy ul. Wólczańskiej 217/221. Transmisja spotkania na żywo dostępna będzie za pomocą platformy Zoom. Kliknij tutaj aby dołączyć! Należy wpisać kod dostępu ftims.

Z uwagi na ograniczenia epidemiczne, prosimy o wcześniejszą rejestrację.