Data dodania 02.06.2023 - 14:21

Politechnika Łódzka jako aktywny członek European Consortium of Innovative Universities (ECIU) zaprasza wszystkich zainteresowanych, w szczególności kadrę naukowo-dydaktyczną PŁ: nauczycieli akademickich oraz doktorantów, na warsztaty poświęcone działalności ECIU.

Tematyka warsztatów będzie poświęcona badaniom naukowym oraz nowym możliwościom towarzyszącym członkostwu PŁ w tym konsorcjum, związanym m.in. z udziałem w międzynarodowych grantach. Ponadto w trakcie warsztatów zostanie uruchomiony program wspierający mobilność tzw. RMF (Researcher Mobility Fund), w ramach którego możliwe będzie uzyskanie środków finansowych na zorganizowanie wizyt badawczych, np. krótkich staży naukowych, szkoleń, oraz wizyt studyjnych do innych instytucji członkowskich ECIU w celu nawiązania, rozwijania i upowszechniania współpracy badawczej.

Warsztaty odbędą się 13 czerwca (wtorek), w godz. 10.15-12.00, w formie hybrydowej w języku angielskim. Osoby preferujące formę stacjonarną zapraszamy do Areny Magica (budynek B14). Dodatkowo zostanie udostępniony link do spotkania na platformie Teams.

- Gorąco zachęcam całą społeczność naszej uczelni do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu - mówi prof. Łukasz Albrecht, prorektor ds. nauki w PŁ.

Szczegółowych informacji udziela Tomasz Wasiak z Centrum Wspierania Nauki - mailowo: tomasz.wasiak@p.lodz.pl lub tel. wew. 20-44.