Data dodania 19.12.2022 - 08:19

Na kampusie Uniwersytetu Twente (Holandia), Europejskie Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów (ECIU), którego PŁ jest członkiem, świętowało 25-lecie swojej działalności.

Z tej okazji (15 grudnia) spotkali się przedstawiciele 14 uczelni będących członkami ECIU, aby dyskutować o dalszej współpracy w dziedzinie innowacyjnej edukacji, o wspólnych badaniach, wymianie wiedzy i sposobów zarządzania w szkolnictwie wyższym. Obchodom jubileuszu towarzyszyła specjalna wystawa ECIU "Back to the Future". Dzięki filmom, animacjom, quizom, zdjęciom, opracowaniom i czasopismom, na wystawie zostały pokazane wszystkie osiągnięcia ECIU, w bardzo atrakcyjny sposób. Wirtualną wystawę można obejrzeć tutaj.

Prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej, który uczestniczył w obchodach powiedział:

Będąc członkiem ECIU tworzymy wspólną przestrzeń, do rozwiązywania stojących przed europejskimi uczelniami wyzwań. Robimy to w innowacyjny sposób, zapewniając indywidualnie możliwości uczenia się i kariery, również naukowej, na poziomie europejskim, co umożliwia nam nowatorski model uniwersytecki ECIU, oparty na współtworzeniu. Cieszymy się na kolejne lata współpracy z uczelniami skupionymi w konsorcjum.

Politechnika Łódzka ma także długą, choć burzliwą historię członkostwa w ECIU, ale ponownie jest w strukturach sieci dopiero od roku. Na rocznicową wystawę również przygotowała okazjonalny, krótki materiał filmowy, zatytułowany "ECIUman. Origins.", skupiający się na przyszłości konsorcjum. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego perspektywy dla osób uczących się w ramach ECIU. - Podobieństwo do postaci fikcyjnych nie jest przypadkowe - mówią autorzy materiału.

Więcej informacji na stronie ECIU.