Data dodania 10.11.2023 - 08:49

Politechnika Łódzka koordynuje pomoc ECIU dla Ukrainy. W ramach zaplanowanych na ten rok działań, w Twente, odbyło się trzydniowe (8-10 listopada) spotkanie rektorów ukraińskich uczelni z przedstawicielami grupy ECIU.  Tematem rozmów była wspólna przyszłość szkolnictwa wyższego w Europie i w Ukrainie.

Na ten cel Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) przeznaczyła 1 mln zł, a koordynację działań powierzyła Politechnice Łódzkiej.

Rektorzy i kadra zarządzająca ukraińskich uczelni partnerskich w projekcie przybyli na Uniwersytet w Twente – siedzibę Uniwersytetu ECIU – aby omówić wspólną przyszłość szkolnictwa wyższego w Europie i w Ukrainie.

Szkolenie jest prowadzone przez CHEPS – prestiżowe Centrum Studiów nad Polityką Szkolnictwa Wyższego, mające znaczący wpływ na rozwój szkolnictwa wyższego w Europie.

Zachęcamy do przeczytania relacji z wydarzenia na stronie www.eciu.p.lodz.pl