Data dodania 06.11.2023 - 09:18
Kategorie aktualności

W listopadzie (20-24.11) na Wydziale Mechanicznym PŁ, zapowiada się wyjątkowo atrakcyjny tydzień dla studentów i uczniów, którzy mogą odwiedzać nowoczesne, specjalistyczne laboratoria. To także dobra okazja do poznania firm współpracujących z Wydziałem.

Image

Tygodniowe wydarzenie na Wydziale Mechanicznym rozpocznie się 20 listopada (poniedziałek) „Dniem dla Pracy”. Dla studentów to możliwość spotkania z przedstawicielami firm z różnych branż, poznania potencjalnych pracodawców oraz ich wymogów przy zatrudnieniu. To także szansa ubiegania się o wymarzoną praktykę, staż a nawet pracę. Na Wydziale będą wystawione stoiska wielu znanych firm.

Wśród 16 wystawców znajdą się międzynarodowe firmy działające w naszym regionie m.in.: Airbus Helicopters Polska, Hitachi Energy, czy CORNING Optical Communications Polska.

Image
logo Engineering Week

Organizatorzy zapraszają na Wydział Mechaniczny w godz. 9.00-16.00, ul. Stefanowskiego 1/15, budynek A22, parter. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym programu „Młodzi w Łodzi”.

Image
Plakat Engineering Week

Podczas drugiego dnia, 21 listopada (wtorek) "Dnia Inżyniera", skierowanego do kandydatów na studentów, pracownicy Wydziału zaprezentują ofertę kształcenia oraz wprowadzą ich w tajniki studenckiego życia. Będzie też okazja do odwiedzenia najlepszych laboratoriów oraz rozmów z przedstawicielami poszczególnych instytutów i katedr. To również możliwość bezpośredniego kontaktu ze studentami Wydziału Mechanicznego, którzy pokażą ciekawe projekty realizowane w kołach naukowych.

Kolejnego dnia, 22 listopada (środa), rozpocznie się trzydniowa rywalizacja zespołów studenckich  - MECHATON 2023 czyli 48-godzinne wyzwanie rozwiązania problemu inżynierskiego przygotowanego przez firmę SECO/WARWICK, sponsora strategicznego wydarzenia. To będą trzy dni przepełnione dawką wiedzy praktycznej i teoretycznej oraz dobrą zabawą. Studenci będą wspierani mentoringiem i doradztwem. MECHATON zakończy się w piątek, 24 listopada.

Firma SECO/WARWICK to wieloletni i jeden z najważniejszych partnerów Wydziału Mechanicznego, a w szczególności Instytutu Inżynierii Materiałowej. Zespoły naukowe Politechniki Łódzkiej wspólnie z firmą wykonały przez 25 lat aż 21 projektów badawczych, m.in. powstały nowoczesne technologie: nawęglania próżniowego FineCarb® oraz PreNitLPC®, które zostały zaimplementowane do kilkuset pieców próżniowych pracujących na pięciu kontynentach.

Image
banerr newslettera PŁ

Współpraca PŁ z firmą SECO/WARWICK przyczyniła się znacznie do rozwoju polskiej kadry naukowej inżynierii materiałowej. W ramach prowadzonych badań wypromowano 3 doktorów habilitowanych oraz 13 doktorów nauk technicznych. To wzorcowy przykład prawdziwej synergii biznesu i nauki.