Data dodania 18.07.2022 - 11:39

Wczorajszy dzień (17.07) w Atlas Arenie będziemy długo wspominać na Politechnice Łódzkiej. Wieczorem uroczyście powitaliśmy w Łodzi blisko 5 tys. uczestników największej europejskiej imprezy sportowej studentów - EUG 2022.

To był niezapomniany wieczór parady młodości i radości. W Atlas Arenie podczas tradycyjnego przemarszu zaprezentowali się zawodnicy z 383 europejskich uczelni z 34 krajów. W ceremonii otwarcia wzięli udział przedstawiciele władz miasta i organizatorów wydarzenia: Politechniki Łódzkiej, Akademickiego Związku Sportowego oraz EUSA (European University Sports Association).

Reprezentacje uczelni oraz uczestników otwarcia powitał rektor Politechniki Łódzkiej, głównego organizatora EUG 2022 - prof. Krzysztof Jóźwik, który życzył wszystkim sportowcom igrzysk zdrowej rywalizacji i sukcesów.

Uroczystość otwarcia EUG uświetnił koncert muzyczny w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod dyrekcją Beaty Bielskiej oraz CoOperate Orchestry pod kierunkiem Adama Domurata. Muzyka spójnie łączyła się z wizualnym show, obrazującym połączenie piękna natury, młodości, technologii i sportu. Podczas powitania wystąpił również Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej dyrygowany przez Mariusza Lewego.

Studenci w trakcie igrzysk, przez dwa tygodnie, będą rywalizować w 20 dyscyplinach. Pierwsze rozgrywki  w ramach EUG rozpoczęły się już w sobotę (16.07). Walkę o medale zainaugurowali przedstawiciele dziewięciu dyscyplin m.in. reprezentacje w tenisie stołowym.

Przedstawicieli studentów Politechniki Łódzkiej zobaczymy w dwunastu dyscyplinach. Szanse na medale mamy m.in. w karete w występie Kingi Harast, medalistki mistrzostw Europy, czy grze waterpolistów, którzy w zakończonym niedawno sezonie nie mieli sobie równych w kraju. Medal w rywalizacji na basenie może zdobyć również Jan Kałusowski, który ponad miesiąc temu w MP seniorów w Lublinie siedmiokrotnie stawał na podium.

- Zapraszamy do kibicowania zawodnikom biorącym udział we wszystkich 20 dyscyplinach EUG 2022 - zachęcają do udziału w wydarzeniach organizatorzy. Szczegółowy harmonogram imprez.

Relację z wydarzenia można przeczytać w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.