Data dodania 04.05.2021 - 14:44
Kategorie aktualności

W Galerii Biblio-Art już można oglądać kolejną wystawę prac łódzkich artystów. Ekspozycję zatytułowaną "Śladami Władysława Strzemińskiego" - grupy POWIDOKI, tworzą czterej artyści: Andrzej Jan Bator, Jacek Galewski, Robert Jundo, Maksymilian Kreutz-Majewski.
 

Image

Image
Plakat do wystawy POWIDOKI w Galerii Biblio-Art w PŁ

O wystawie opowiada jeden z członków grupy - Andrzej Jan Bator:
- W swoich pracach nawiązujemy do POWIDOKÓW - obrazów chwilowych powstających w oku wskutek światła i zmęczenia. Kontynuujemy, a jednocześnie na nowo i na swój sposób, odkrywamy obrazy wcześniej powstałe w naszym oku. Zauważone i zapamiętane w naszej wyobraźni. Rozwijamy artystyczne zagadnienia podążając własnymi twórczymi drogami. Nasz indywidualizm nie jest przeszkodą w rozumieniu i przedstawieniu otaczającego nas świata w naszych pracach. Wzajemnie się inspirujemy, rozwijając własne spojrzenia na dzisiejsze zagadnienia i otaczającą nas rzeczywistość. Nasze artystyczne poszukiwania są odkrywcze i jednocześnie spójne, ale czy nowe? Z pewnością dzisiejsze.

Grupa Powidoki powstała w 2017 r. Roku awangardy. Jej celem jest kontynuowanie założeń światowej awangardy oraz artystycznych założeń idei twórców XX wieku. Nazwa Grupy zobowiązuje do kontynuacji, poszukiwania i rozwijania artystycznych wizji Władysława Strzemińskiego, który swoją twórczą drogę w Polsce rozpoczął m.in. w  Brzezinach i Koluszkach. Jako założyciel w 1945 roku  i wykładowca łódzkiej Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych, swoimi teoriami i stworzonymi  nowatorskimi kierunkami w sztuce wpłynął i ukształtował środowisko łódzkich twórców. 

Ekspozycję można będzie oglądać do 14 maja. Na Facebooku Galerii Biblio-Art zmieszczone są zdjęcia z wystawy.