Data dodania 04.10.2021 - 09:45
Kategorie aktualności

W październiku rusza kolejna edycja projektu „Idea Box — pomysły pracowników i studentów na rzecz rozwoju PŁ”.  Wszyscy studenci i doktoranci PŁ mogą dokonać zgłoszenia – wystarczy ciekawy pomysł.

Image

Budżet na zgłoszone pomysły w bieżącym roku wynosi 70 000 zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizację pomysłów ogólnouczelnianych. Podobnie jak w roku ubiegłym, projekt jest finansowany ze środków budżetu zadaniowego uczelni. Założeniem "Idea Box" jest poprawa warunków pracy i studiowania na uczelni.

Przypomnijmy, że w bieżącej edycji budżet został podzielony na dwie części – dla pracowników (35 000 zł) oraz studentów (35 000 zł). Z uwagi na trwającą pandemię proces zgłaszania pomysłów został podzielony również na dwa etapy.  Po raz pierwszy została wprowadzona nowa formuła wyboru zwycięskich pomysłów – głosowanie on-line. Pracownicy dokonali już wyboru, o czym można przeczytać na stronie PŁ.

Teraz czas na studentów i doktorantów, którzy swoje pomysły mogą zgłaszać do 17 października, a zagłosować na nie do 31 października br. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone na początku listopada, a wybrane pomysły zostaną przekazane do realizacji do końca 2021 roku.

Zwycięskie pomysły z poprzednich lat, to m.in. umieszczenie kampusów PŁ na mapach GOOGLE STREET VIEW, uruchomienie aplikacji MOBILE ALERT umożliwiającej szybkie zgłaszanie usterek, które wystąpiły na terenie uczelnianych kampusów. Ponadto zostały zainstalowane samoobsługowe stacje naprawy rowerów oraz podświetlane gabloty informacyjne typu CITYLIGHT.

Organizatorzy mają nadzieję, że także w tym roku uda się zrealizować kolejne ciekawe pomysły. Opis projektu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie projektu. Zachęcamy serdecznie do zgłaszania inicjatyw!

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Działu Rozwoju Uczelni, e-mail: rozwoj@adm.p.lodz.pl, tel. 42 631 29 20.