Data dodania 18.06.2021 - 13:28
Kategorie aktualności

Zespół informatyków tworzący studia podyplomowe "Nowoczesne aplikacje biznesowe Java/Jakarta EE" został tegorocznym laureatem Nagrody Miasta Łodzi. - Czujemy się zaszczyceni, to podsumowanie wieloletniego okresu tworzenia studiów podyplomowych i innych form kształcenia we współpracy z firmami branży ICT  z regionu łódzkiego - mówił dr inż. Roman Krasiukianis z Instytutu Informatyki PŁ, odbierając nagrodę.


Image

Niedobór wysoko kwalifikowanych specjalistów w branży IT jest od lat jednym z głównych problemów nie tylko na łódzkim, ale i ogólnopolskim rynku pracy. Jednocześnie, z uwagi na zachodzące zmiany gospodarcze i społeczne, wiele osób nie dostrzega perspektyw dalszego rozwoju w zawodach wykonywanych do tej pory i poszukuje możliwości zdobycia innych kwalifikacji. Dlatego oferta w ramach kierunku informatyka stosowana przygotowana przez pracowników Wydziału FTIMS PŁ odpowiada na te potrzeby.

Zespół pracowników dydaktycznych z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej: dr inż. Roman Krasiukianis - kierownik studiów podyplomowych, dr inż. Mateusz Smoliński, dr inż. Marcin Kwapisz oraz dr inż. Michał Karbowańczyk są zaangażowani w opracowywanie autorskich programów kształcenia w najbardziej poszukiwanych na rynku pracy specjalnościach oraz dostosowywanie oferty do stale zmieniającego się zapotrzebowania.

- Obecnie oferta dydaktyczna jest ukierunkowana przede wszystkim na kształcenie poszukiwanych na rynku pracy programistów języka Java (studia podyplomowe Nowoczesne aplikacje biznesowe Java/Jakarta EE, od 2011 r.). Ważną rolę w doskonaleniu programów studiów podyplomowych odgrywa przy tym współpraca z firmami branży IT z regionu łódzkiego, zrzeszonymi w ramach ICT Polska Centralna Klaster, a efektem dokonywanej przez nie weryfikacji i oceny programów studiów oraz metodyki prowadzenia zajęć były rekomendacje Klastra - wyjaśnia dr Krasiukianis.

Ta prestiżowa nagroda ma już wielką tradycję i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej lub społecznej związanej z rozwojem naszego Miasta.