Data dodania 05.02.2021 - 12:51

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) pozytywnie oceniła kierunek informatyka prowadzony na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (WEEIA) PŁ. Ponadto Prezydium PKA postanowiło przyznać kierunkowi Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii Partner dla rozwoju.

Przyznany Certyfikat to odpowiednik oceny wyróżniającej w poprzednich akredytacjach. To pierwszy kierunek na WEEIA z wyróżnieniem.

- Ta niezwykle wysoka ocena to efekt nie tylko wysiłku i dbałości o jakość kształcenia osób związanych z kierunkiem informatyka, ale również konsekwencja dobrego funkcjonowania całego Wydziału - mówi dr hab. inż. Jacek Kucharski, prof. PŁ, dziekan WEEIA. - Pragnę podkreślić, że ubiegłoroczna akredytacja była pierwszą w PŁ, przeprowadzoną zdalnie - i mimo nietypowego charakteru - przebiegła bez zarzutu, w bardzo dobrej atmosferze i niezwykle sprawnej organizacji.

Ocena pozytywna dla kierunku informatyka została przyznana na poziomie pierwszego i drugiego stopnia kształcenia o profilu ogólnoakademickim, na pięć lat. Następna odbędzie się w roku 2026/2027.