Data dodania 25.04.2023 - 12:36
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka w raporcie opublikowanym przez Urząd Patentowy RP za 2021 rok, zajmuje drugie miejsce w Polsce w liczbie udzielonych patentów krajowych i zagranicznych. Nasi naukowcy i studenci nieprzerwanie pracują nad nowymi innowacyjnymi rozwiązaniami, za które są nagradzani na międzynarodowych wystawach.

Image

Dobrym podsumowaniem osiągnięć innowatorów z PŁ są ostatnie Międzynarodowe Targi Wynalazczości IPITEX 2023 w Bangkoku. Nowatorskie rozwiązania z naszej uczelni zostały docenione przez międzynarodowe jury, otrzymując dziewięć medali:  jeden złoty, dwa srebrne i sześć brązowych. Jak poinformowała uczestnicząca w wydarzeniu dr Monika Kasieczka - Burnecka z Sekcji Transferu Technologii PŁ, przy ocenie sędziowie brali pod uwagę poziom nowatorstwa oraz możliwości wdrażania opracowania do przemysłu.

Spośród prezentowanych politechnicznych wynalazków jury wyróżniło złotym medalem technologię „Tekstroniczny system diagnostyczny do monitorowania poziomu wibracji w siedziskach o zwiększonej ekspozycji na drgania”, autorzy: dr hab. inż. Michał Frydrysiak i mgr inż. Zbigniew Pawliczak.

Srebrne medale przyznano następującym opracowaniom:

Sześć technologii zostało docenionych przez jury brązowym medalem. Są to: