Data dodania 24.01.2022 - 13:43

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, wspólnie z Radą Biznesu działającą przy Wydziale, zaprasza studentów i doktorantów z województwa łódzkiego do udziału w IV edycji konkursu EkSoc StartUP! Przypominamy, że zwycięzcą ubiegłorocznego konkursu został Maksymilian Aranowski student informatyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ. Zdobył pierwszą nagrodę w wysokości 25 tys. zł!

EkSoc StartUP! to konkurs na najlepszy pomysł na start up, w ramach którego studenci otrzymują kilkumiesięczne, profesjonalne wsparcie ze strony praktyków biznesu. 10 najlepszych pomysłów wejdzie do finału i powalczy o główną nagrodę pieniężną. Konkurs jest skierowany do studentów/studentek i doktorantów/doktorantek z województwa łódzkiego (dowolnego stopnia, trybu, kierunku). Projekt konkursowy może być zgłoszony przez jedną osobę lub grupę max 5 osób (regulamin). Formularz zgłoszeniowy należy przesłać  do 31 stycznia 2022.

Zadanie konkursowe polega na przesłaniu opisu swojego pomysłu na start up. - Dziesięć najlepszych pomysłów wejdzie do finału i powalczy o główną nagrodę pieniężną (w ubiegłej edycji było to 25 000 PLN). Ale już samo wejście do finału daje ogromne korzyści dla osób myślących o własnym biznesie: niemal pół roku indywidualnego wsparcia ze strony praktyków biznesu, pakiet szkoleń biznesowych, know-how, a także kontakty, które zaprocentują w przyszłości - informuje dr Dorota Łochnicka z zespołu organizującego konkurs na UŁ.

Rywalizacja o główną nagrodę pieniężną rozegra się na czerwcowej Gali Finałowej, podczas której finaliści/finalistki zaprezentują przed Jury i publicznością dopracowane pod okiem specjalistów koncepcje startupów.  - Wygra najbardziej unikatowy projekt, który ponadto w ocenie Jury odpowiada na realne potrzeby społeczne, czy wyzwania środowiskowe oraz ma największy potencjał komercjalizacji. Gala Finałowa to wydarzenia pełne emocji, podchwytliwych pytań i szybkich odpowiedzi - dodaje doktor Łochnicka.

Szczegóły konkursu, aktualności i relacje z poprzednich edycji znajdują się na: Fanpage konkursu oraz stronie internetowej konkursu.