Data dodania 05.07.2024 - 14:00

W bazie żeglarskiej PŁ w Rogantach odbyły się 10. już regaty. O Puchar JM Rektora prof. Krzysztofa Jóźwika walczyło 12 załóg reprezentujących wydziały i jednostki ogólnouczelniane Politechniki Łódzkiej.

Pierwsze miejsce zajęła załoga w składzie: sternik Michał Gajdzicki oraz Jakub Miszczak i Piotr Konca z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, o której w kuluarach mówiono jako o faworytach.

Drugie miejsce zajęła załoga z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, której kapitanem był Paweł Kelm, wspierany przez Marka Mończyka i Henryka Welfle. Trzecie miejsce zajęła załoga ze sternikiem Ewą MaciejczykAnną Michalską oraz Radosławem Mostowskim z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Uroczyście otworzono  także zrewitalizowany budynek „Obora”, przez lata straszący swoim wyglądem. Pięknie odnowiony historyczny obiekt będzie przeznaczony na magazyn dla zimowania jachtów i wyposażenia żeglarskiego wraz z częścią socjalną.

Więcej informacji o wydarzeniu w Życiu Uczelni.